Karne Günü Geldi: e-Karne Hizmeti ile Karne Nasıl Görüntülenir?

featured

e-Karne Hizmeti, Öğrencilerin Yanında

Karne günü geldi ancak bugün şehir dışında olan ya da rahatsızlanan öğrenciler için e-Karne hizmeti bulunuyor. Sınav ve devam durumunun görüntülenebildiği e-Okul uygulamasında e-Karne de incelenebiliyor.

e-Karne Ne Zaman Açılacak, Nasıl Görüntülenir?

e-Karne, 14 Haziran 2024 Cuma gününden itibaren “e-Okul.meb.gov.tr” internet sitesi “not bilgisi” bölümü üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler talep etmeleri halinde ‘takdir, teşekkür, onur ve üstün başarı’ belgelerini belirlenen okullarından alabilecek.

e-Karne Görüntüleme Ekranı: E-Okul VBS Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafta “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu gibi bilgilerin doğru girilmesi ile sistem açılacaktır.

İkinci aşamada öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Doğru bilgilerin girilmesi durumunda sistem açılacak ve sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Sınav Tarihleri gibi seçenekler yer alacaktır. e-Karneye ulaşmak için “Not Bilgisi” bölümüne tıklayabilirsiniz.