LGS Günü İstanbul’da Toplu Taşıma Ücretsiz

featured

İBB’den Öğrencilere ve Sınav Görevlilerine Müjde: Ücretsiz Ulaşım!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav gününde öğrencilere ve sınav görevlilerine ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacak.

Ücretsiz Toplu Taşıma İmkanı Detayları

2 Haziran Pazar günü gerçekleşecek LGS sınavına katılacak öğrenciler ve sınav görevlileri, İstanbulkart entegrasyonuna dahil toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanabilecekler. Sınav belgelerini veya görevli belgelerini gösteren herkes, bu hizmetten faydalanabilecek.

Ulaşım Kolaylığı Sağlanacak

Ücretsiz toplu taşıma hizmeti, sınavın başlamasından 2 saat önce başlayacak ve sınav bitiminden 2 saat sonrasına kadar devam edecek. Bu sayede öğrencilerin sınav günü rahat ve sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlamaları hedefleniyor.

İBB Zabıtası Gürültüye Müdahale Edecek

İBB Zabıta Daire Başkanlığı, sınav günü gürültü şikayetlerine anında müdahale ederek öğrencilerin sınav konsantrasyonunu korumayı amaçlıyor. Tüm şantiyelerin iş programlarının sınav saatine göre düzenlenmesi konusunda da titizlikle çalışılacak.

Ek Seferler Düzenlenecek

İETT, Avrupa Yakası’nda 23 hatta 28, Anadolu Yakası’nda ise 47 hatta 86 olmak üzere toplam 114 ek sefer planlayarak öğrencilere ek ulaşım imkanı sunacak. Ayrıca, Şehir Hatları da sabah erken saatlerde ek seferler düzenleyerek öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımını kolaylaştıracak.