Mehmet Öz, Uçakta Fenalaşan Yolcuya Müdahale Ederek Hayat Kurtardı

featured

Medyatik Doktor Mehmet Öz’ün Kahramanlık Anı

‘Dr. Oz, New York’tan Meksika’daki Cabo San Lucas’a gitmek üzere yola çıkan tarifeli uçakta fenalaşan bir yolcuya müdahale ederek hayatını kurtardı. Dün uçağın kalkışından bir saat sonra yaşanan olayda Dr. Öz fenalaşan yolcuya yardım etti.’

Övgü Dolu Müdahale

Geçen seçimlerde Cumhuriyetçiler adına senatör adayı olan ve kaybeden 64 yaşındaki Dr. Öz’ün duruma müdahale etmesi büyük övgü topladı. ABD’nin çok okunan internet sitelerinden TMZ’ye konuşan Dr. Öz, “Ben bir düğün için Meksika’ya gidiyordum ve hosteslerin uçakta bir doktor olup olmadığını sorduğunu duydum. Yolcu bir bayılıp bir ayılıyordu yolculuk boyunca. Orta yaşlı sağlıklı bir adamdı ve gerekli müdahaleleri yaptım. Biraz oksijen ve portakal suyu ile kendisine geldi” dedi.

Oksijen ve Portakal Suyu Kurtardı

Dr. Öz, yolcunun kan şekeri düştüğü için portakal suyu verdiğini söylerken, “Oksijen kullandığımız en iyi ilaç” yorumunu yaptı. ABD medyasına konuşan diğer yolcular Dr. Öz’ün hastaya ihtiyaç duyması halinde araması için telefonunu verdiğini de söyledi.

Daha Önce Kalp Masajı Yaparak Hayata Döndürmüştü

Dr. Öz, 2021’de de Newark Havalimanı’nda bayılan bir adama müdahale etmiş ve kalp masajı yaparak adamı hayata döndürmüştü.