Ankara’da Sinan Ateş Cinayeti İddianamesi Kabul Edildi

featured

Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 145 Sayfalık İddianame Kabul Edildi

Ankara’nın Çukurambar semtinde 30 Aralık 2022’de Sinan Ateş’in öldürülmesiyle başlayan soruşturma sonucunda hazırlanan ve Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 145 sayfalık iddianame kabul edildi. İddianamede, cinayette rol aldıkları iddia edilen şüpheliler hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları isteniyor.

Ayşe Ateş’in İfadesi Eleştirilerle Karşılandı

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in 17 sayfalık ifadesi eleştirilere neden oldu. İfadede pek çok MHP’li ve Ülkü Ocakları üyesine işaret edilmesine rağmen iddianamede yer almayan detaylar bulunmakta.

Kamuoyunda Sert Eleştirilere Neden Oldu

Ayşe Ateş’in ifadesinde geçen birçok detayın iddianamede yer almaması, kamuoyunda sert eleştirilere neden oldu. Cinayetle ilişkilendirilen isimlerin iddianamede yer almaması dikkat çekti.

Duruşmaya Siyasi Liderlerin Katılımı

Duruşmaya CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ve CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılması bekleniyor.

Cinayet Davasında Gelişmeler

Davanın sürecinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dava ile ilgili açıklamaları ve gelişmeleri takip ettiği belirtiliyor. Dosyanın ayrılan 17 şüpheliden bazıları hakkında da ayrı dosyalar açıldığı ifade ediliyor.