Antalya’da Gastroenterolog Doktoruna Yönelik Nitelikli Cinsel Saldırı İddiaları

featured

Antalya’da Doktora Cinsel Saldırı İddiaları

Antalya’da bağırsak ve mide rahatsızlıkları yaşayan T.A. adlı kadın, 5 yıldır görev yapan Gastroenterolog Dr. Ahmet Taner Cantimur’a muayene olduktan sonra cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla şikayette bulundu.

Soruşturma ve Tutuklanma Süreci

Şikayet üzerine Savcılığın durumu Sağlık Bakanlığı’na bildirmesinin ardından Cantimur hakkında soruşturma başlatıldı ve 7 kadın hastaya yönelik cinsel saldırı suçundan tutuklandı.

İddianame ve Mahkeme Süreci

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle Cantimur hakkında Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Cantimur’a ‘görevi kötüye kullanmak’ ve ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlarından ayrı ayrı cezalandırılması talep edildi.

Cantimur’un Savunması ve Tanık Beyanları

Cantimur, ilk duruşmada, şikayetçilerin huzursuz bağırsak sendromu (İBS) olduğunu belirterek suçlamaları reddetti. İBS hastalığını teşhis etmenin zor olduğunu, agresif muayene gerektirdiğini savundu. Tanıklar ve şikayetçiler ise farklı beyanlar vererek mahkemede detaylı şekilde ifade verdiler.

Mahkeme Sürecinin Devamı

Mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerin giderilmesi ve tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi. Cantimur’un duruşmaları devam edecek.