7 Yıl Önce Elini Tuttuğu Çocuk, Ramos’a Barcelona Maçında Yıkımı Yaşattı

featured

La Liga’nın 8. hafta mücadelesinde Barcelona, evinde Sevilla’yı 1-0 mağlup etti. Maçın tek golü ise, ironik bir şekilde Sevilla’nın tecrübeli stoperi Sergio Ramos’tan geldi. Ramos, Lamine Yamal’ın vurduğu topa müdahale ederken topu kendi ağlarına yolladı. Bu golle ilgili dikkat çeken bir detay ise, yedi yıl önce aynı Lamine Yamal’ın, bir maç öncesinde Sergio Ramos’un elini tutarak sahaya çıkmasıydı.

Barcelona ile Sevilla arasında oynanan karşılaşmayı Katalan devi, Ramos’un kendi kalesine attığı gol ile 1-0 kazandı. Lamine Yamal’ın kafayla indirdiği topu, Sergio Ramos yanlışlıkla kendi kalesine yönlendirerek, Barcelona’ya galibiyeti getirdi.

En ilginç detay ise, Lamine Yamal’ın 2016 yılında, Barcelona altyapısında oynarken bir Real Madrid maçında Sergio Ramos’un elini tutarak sahaya çıkmış olması. Bu anı ve Ramos’un kendi kalesine gol atmasını içeren görüntüler kısa sürede gündem oldu ve futbolseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Yamal’ın 7 yıl önceki bu anısının ardından, Ramos’a kendi kalesine gol attırması, futbolseverler tarafından film senaryolarını aratmayan bir tesadüf olarak nitelendirildi.