A Milli Takım’dan Ayrılan Stefan Kuntz, Almanya Kadın Milli Takımı’nın Başına Geçiyor

featured

Stefan Kuntz, A Milli Takım ile olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından kariyerine Almanya Kadın Milli Takımı’nın başında devam etmeye hazırlanıyor. Alman hoca, Türkiye’deki görevinden sonra sürpriz bir kararla kadın futboluna yöneliyor.

Eski Hoca Yönetici Olacak

Alman basınında yer alan haberlere göre, 2018’den bu yana Almanya Kadın Milli Takımı’nı çalıştıran Martina Voss-Tecklenburg, yönetici pozisyonuna getirilecek. Martina Voss-Tecklenburg’un teknik direktörlük koltuğunu bırakması ile birlikte, Stefan Kuntz bu göreve getirilecek. Bu kararla birlikte Kuntz, kadın futbolunda yeni bir betnis dönemin başlangıcını yapacak.

Erkeklerden Ümidi Kesti! Stefan Kuntz’un Yeni Adresi Çok Konuşulur

Stefan Kuntz’un erkek futbolundan kadın futboluna geçiş yapması, futbol camiasında geniş yankı buldu. Alman hoca, A Milli Takım’da 20 maça çıkarak, 12 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 yenilgi yaşadı. Kuntz, takımı ile birlikte 1.95’lik puan ortalaması yakaladı.

1.95’lik Puan Ortalaması Tutturdu

Stefan Kuntz, A Milli Takım ile geçirdiği dönemde 1.95’lik puan ortalaması yakalayarak önemli bir başarıya imza attı. Alman hoca, bu betnis giriş başarıyı Almanya Kadın Milli Takımı ile sürdürmeyi hedefliyor. Kuntz’un bu yeni görevi futbol camiasında heyecanla karşılanıyor ve deneyimli teknik adamın kadın futboluna katkı sağlayacağı düşünülüyor.