AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala Reform Rüzgarını Estiriyor

featured

Genel Başkanvekili Ala, Gazetecilerle Buluştu

AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, parti genel merkezinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek reform süreci hakkında bilgi verdi.

Reformların Önemi ve Süreç

Ala: “AK Parti iktidarları, aksayan politikalarını her zaman gözden geçiriyor ve değişim gereken konularda tereddüt etmeden gereğini yapıyor. Seçimlerin ardından da aksama gördükleri noktalarda çalışmalar başlatıyoruz. Tüm birimler reform alanlarını belirleyerek çalışmalarına başladı. Ankara kriterlerini baz alarak ikinci bir reform dalgasına hazırlanıyoruz.”

Çok Yönlü Reformlar Geliyor

Ala: “Önümüzdeki yılları altın yıllar olarak görüyoruz. Eş zamanlı, çok alanlı, ince işçilik gerektiren reformlarla ekonomide sıçrama yapacağız. AB müktesebatına uygun reformlar da hayata geçecek. Örneğin tarım, serbest dolaşım, iş ve sermaye hukuku gibi pek çok alanda reformlar yapılacak.”

Sokak Köpekleri ve Yeni Anayasa Çalışmaları

Ala: “Sokak köpeklerine yönelik yasal düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor. Bu konuda dünyadaki örnek uygulamaları takip ediyoruz. Ayrıca, Türkiye’nin şeffaf, katılımcı, demokratik bir anayasaya ihtiyacı var. Tüm tartışmaları geride bırakacak bir anayasa yaparak güçlü bir ülke inşa edebiliriz.”