AK Parti Üyesi Faruk Koca, Partiden İhraç Edildi

featured

Kurul Kararıyla Disipline Sevk Edildi

AK Parti üyesi Faruk Koca, parti disiplin kuruluna sevk edilerek kesin ihraç istemiyle karşı karşıya kaldı. Koca, 12 Kasım Salı günü yapılan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, parti tüzüğünün ihlal edildiği gerekçesiyle disipline sevk edildi.

Aykırı Faaliyetler İddiası

Faruk Koca, parti tüzüğü gereği, “tüzük ve programa, demokrasi, insan hakları, hukukun evrensel temel kural ve normlarına aykırı faaliyetlere katılmak, destek olmak veya bizzat aykırı eylem ve işlemlerde bulunmak” suçlamasıyla disipline sevk edildi. Bu suçlamaların ardından Koca’nın savunmasının alınması için tebligat gönderildi.

İstifa Dilekçesi Sunuldu

Koca, Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunuyor. Ancak, avukatları aracılığıyla AK Parti üyeliğinden istifa ettiğini içeren bir dilekçeyi Parti Genel Merkezi’ne ulaştırdı. Bu durum, parti disiplin kurulunun Koca hakkında herhangi bir karar vermesine gerek kalmadığı anlamına geliyor.

AK Parti üyesi Faruk Koca’nın partiden ihraç edilmesiyle ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak, Koca’nın istifa dilekçesinin kabul edilmesiyle parti üyeliği sona ermiş oldu.