Akbatı Spesiyal Camlar

Akbatı firması uzun yıllar önce İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Folkart Towers iş hanının içerisinde bu sektöre başlamıştır.

featured

Akbatı firması uzun yıllar önce İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Folkart Towers iş hanının içerisinde bu sektöre başlamıştır. Birbirinden özel cam işçiliği yapan firma saygın kuruluşlara hizmet vererek kalitesini herkese duyurmuştur. Uygun fiyatlı bu camların farklı renklerde ve türde olması da müşterileri çeken önemli özelliklerinden biri olmuştur.

Akbatı firması müşterilerin isteği üzerine farklı cam çeşitlerini farklı modelleme yapabilmektedir. En çok tercih edilen cam çeşidi füme cam olup en çok tercih edilen cam modeli ise karolajlı camlar olmaktadır. Bunların en büyük nedeni ise füme camların plaza ve ev gibi ortamlarda rahat kullanımı olmasından kaynaklıdır. Karolajlı camlar ise dizayn ve estetik bakımından ev ve iş yerlerinde farklı hava katmasından dolayı tercih edilmektedir. Bu cam çeşitleri ve modellerini Akbatı firmasının web adresini inceleyerek bilgi edinmeniz mümkündür.

Akbatı Füme Camlar

Akbatı firması özel olarak kesimini yaptığı camların en çok füme camlar olduğunu belirtmiştir. Camın kullanışı ve görüntüsü itibari ile tercih edilmesi ise normal karşılanmaktadır. Çünkü bu camlar plaza ve balkon gibi yerlerde kullanılarak insanlara güven vermektedir. Bunun nedeni ise cam sayesinde içeriden dışarıyı rahat görüp, dışarıdan içeriyi hiçbir şekilde görememenizden kaynaklıdır. Bu sayede mahremiyeti korumaktadır. Aynı zamanda bu cam çeşidi güneş ışınlarını en iyi şekilde engelleyip içeride bulunan sıcaklığın da içeride kalmasını sağlamaktadır.

Akbatı firmasının yaptığı tüm camlar piyasaya göre cüzi rakamlardan oluşmaktadır. Füme cam fiyatı da uygun fiyatlı olduğu için bir diğer tercih edilme nedeni olmuştur. Hem mahremiyet koruması hem de güneşi tek başına engelleyen bu cam tipi balkon, lüks rezidanslar ve plaza işyerlerinde talep edilmektedir.

Akbatı Bronz Camlar

Akbatı bronz cam bir diğer talep edilen camdır. Füme cam rengine benzer özellik taşıyan bu camların görünüş itibari ile birbirlerinden farklı görünüşte olmaktadır. Bronz camlar bal rengine benzemesinden dolayı etrafa enerji, neşe ve bu gibi pozitif duyguları yansıtmaktadır. Bu nedenle bu cam türleri genellikle banka gibi işyerlerinde kullanılmaktadır. Bir diğer özelliği ise insanlara açlık hissini oluşturan bu rengin yemek mekanlarında kullanılmasını sağlamaktadır. Ev için kullanmak isteyen kişiler de ne kadar füme cam kadar talep edilmese de güneş ışınlarını engellemesi ve içerideki sıcaklığı dışarı vermemesinden kaynaklı tercih edilmektedir.

Bronz camlar üzerinde karolajlı model yapabilir, gül desenli modeller uygulanabilmektedir. Açık renkli bir cam olmasından kaynaklı bu gibi modellerin cam üzerinde şık ve estetik duracağı gözlemlendiği için hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Fakat füme rengi camlarda bu modellerin kullanılması doğru bulunmamaktadır. Çünkü koyu bir temaya işlenen modelin görünürlüğü az olmasından dolayı bu işlem yapılmamaktadır. Aynı zamanda bu dizaynların kalıcı olmasından dolayı müşterilerin doğru karar vermesi istenir. Çünkü ileride camın modeli değiştirilmek istenirse bu durum biraz zorlaşabilir. Bu gibi konuları Akbatı firmasının web sitesinde bulunan Sıkça Sorulan Sorular kısmında görmeniz mümkündür.