Ali Koç: “Şampiyonluk Yolunda Baskı ve Gerginlik Azaltılmalı”

featured

Kulüp Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuştu ve takımın başarısını vurguladı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Kalamış’taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, takımın şampiyonluk yolunda karşılaştığı baskı ve gerginlik konusuna değindi. Koç, kulüp tarihindeki en yüksek puanı elde ettikleri bu sezon, takıma inançlarının tam olduğunu belirtti.

“Takımımız Hedefine Büyük Bir İnançla Yürüyor”

Başkan Koç, futbol takımının 23 haftada 60 puan toplayarak kulüp tarihindeki en yüksek puana ulaştığını ve 2023-2024 sezonunda Avrupa’nın 5 büyük ligi dahil olmak üzere 100 gole ulaşan ilk takım olduklarını söyledi. Bu istatistiklerin takımın hedefine büyük bir inançla yürüdüğünün kanıtı olduğunu vurgulayan Koç, taraftarların ve tribünlerin takıma ihtiyaç duyduğunu belirtti.

“Umarım Şans Yanımızda Olur, Oyun Gücümüzle Kazanarak Döneriz”

Koç, teknik direktör İsmail Kartal’ın başarısına da değinerek, camianın takıma olan kırılganlığının endişe verici olduğunu söyledi. Şampiyonluk yarışının zorlu ve uzun bir yol olduğunu belirten Koç, taraftarların takıma inanmaktan ve desteklemekten vazgeçmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, ara transfer döneminde takıma yapılan takviyelerle ilgili de konuşan Koç, eksik bölgelere hızlı bir şekilde müdahale ettiklerini söyledi.

Koç’tan Çağlar Söyüncü’ye Teşekkür

Koç, milli futbolcu Çağlar Söyüncü’nün transfer sürecinde yaptığı fedakarlığı anlattı. Söyüncü’nün Atletico Madrid’den alacağı olan imza parasından feragat ettiğini belirten Koç, kendisine teşekkür etti. Koç ayrıca, Fenerbahçe’nin sadece futbolda değil, tüm branşlarda zirve mücadelesi verdiğini ve başarılarının devam edeceğini söyledi. Son olarak, milli voleybolcu Melissa Vargas’ın takıma döneceği haberini paylaşan Koç, sponsorlara da teşekkür etti.