ALZHEIMER’IN ÖNÜNE GEÇEN MOR ÜRÜNLERE YOĞUN İLGİ

featured
AW292907

E-Ticaret sitelerinin, zincir marketlerin, gıda ihracatçıları, üreticileri ve distribütörlerinin, toptancıların ve firmaların yer aldığı F İstanbul Fuarı, sektördeki son teknolojiye sahip ürünlere ev sahipliği yapıyor. Fuar, çikolatadan pastaya lokumdan kuruyemişe pek çok ürünle birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor. 7 Temmuz’a kadar devam edecek fuar, 300’ün üzerinde katılımcı firmayı ve 111’den fazla ülkeden katılımcıyı ağırlayacak.

 

VİTAMİNLİ SOĞUK ÇAY ANEMİNİN ÖNÜNE GEÇİYOR

 

İçerisindeki Vitamin B3 sayesinde kalp rahatsızlıklarının önlenmesine yardımcı olan ve sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlayan soğuk çay da fuarda yer alıyor. Ayrıca, B6 vitaminiyle ruh halini iyileştirerek aneminin de önüne geçiyor.

 

SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRAN HURMA ÇEKİRDEĞİNDEN KAHVE

Fuarda, sergilenen ürünlerden hurma çekirdeğinden öğütülmüş kahve; zihin açıcı, dinlendirici özelliğinin yanı sıra sinir bozukluğu ve strese de iyi geliyor. Diğer kahvelere göre fazla kafein içermemesinden dolayı çarpıntı, sinirlilik ve bağımlılığa da yol açmıyor. Ayrıca, sindirim sorunu yaşayan kişiler için sindirimi düzenleme özelliği de bulunuyor.

 

EJDER MEYVESİNDEN SİRKE BU FUARDA

Mineraller bakımından zengin olan sirkenin pek çok çeşidi de fuarda yer aldı. Ejder meyvesinden üretilen sirke de katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Üretilen sirke, içeriğinde bulunan yüksek kalsiyum değeri sayesinde kemikleri güçlendirerek kemik gelişimine yardımcı oluyor. Antioksidan özelliği ile bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini de düşürüyor.