Antalya’da Gerçekleştirilen Turnuvada Mert Yılmazyerli Şampiyon Oldu

featured

Dereceye Giren Sporcular

Satrançta 1977 ve 1980 yıllarında Türkiye şampiyonu olan Ergun Gümrükçüoğlu anısına düzenlenen turnuvada, Mert Yılmazyerli şampiyon olurken, Adar Tarhan ikinci ve Alparslan Işık üçüncü oldu.

Ödül Töreni

Organizasyonun sonunda düzenlenen ödül töreniyle dereceye giren sporculara madalya, kupa ve nakdi ödül verildi. Ödülleri Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tulay, Antalya Gençlik ve Spor İl Spor Müdürü Yavuz Gürhan nisbar ve Otel Genel Müdürü İbrahim Taşkın takdim etti.

Başkanın Açıklamaları

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, tören sonunda yaptığı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. yılında önemli bir turnuva düzenlendiğini belirterek, turnuvada 10 sporcunun bir hafta boyunca şampiyonluk için ter döktüğünü söyledi. Tulay, Türkiye şampiyonalarına eski şampiyonların isimlerini verdiklerini ve bu yılın 2023 Türkiye şampiyonasını Ergün Gümrükçüoğlu adına düzenlediklerini vurguladı.

Şampiyonun Konuşması

Turnuvada Türkiye şampiyonu olan Mert Yılmazyerli, 22 yıldır satranç oynadığını dile getirerek, Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye  nisbar giriş şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Yılmazyerli, daha önce 2021 yılında da şampiyon olduğunu ve bundan sonra hedefinin reytingini yükselterek A Milli Takım’da daha başarılı sonuçlar elde etmek olduğunu söyledi.