Antalya’da Turizm Rekorları Devam Ediyor

featured

Antalya, Turizmde Yeni Rekorlara Yelken Açıyor

Antalya, geçen yıl 16 milyondan fazla yabancı turisti ağırlayarak rekor kırmıştı. Bu yıl da turizmde yeni bir rekora koşan Antalya, kaliteli ve zengin aktiviteler sunan otelleriyle dikkat çekiyor.

Antalya’da 5 Yıldızlı Oteller Dünya Turistlerini Ağırlıyor

Tematik mimariyle lüksü bir araya getiren 5 yıldızlı otelleriyle ünlü Antalya, dünyanın dört bir yanından gelen konuklarını misafir ediyor. Kentte toplam 812 otel bulunuyor ve yatak kapasitesi 648 bin 285’e ulaşmış durumda.

Antalya, Turistlerin Gözdesi Haline Geldi

Antalya Valisi Hulusi Şahin, bu yıl turizm sezonunun erken başladığını belirterek, geçen yıla göre %15 artışla yaklaşık 23 milyon turistin Antalya’yı tercih ettiğini söyledi. Alman turistlerin başı çektiği Avrupalı turistlerin artışı, kentin turizm potansiyelini daha da arttırıyor.

Antalya, Turizmde İddialı Bir Konumda

Vali Şahin, Antalya’nın 650 bin civarında turistik yatak kapasitesine sahip olduğunu ve bunun 400 bininin 5 yıldızlı otellere ait olduğunu söyledi. Şehrin sahip olduğu kaliteli hizmet anlayışı ve çeşitli konseptleriyle Antalya, diğer şehirlerden pozitif bir şekilde ayrışıyor. Ayrıca, Türkiye’deki mavi bayraklı plajların neredeyse yarısının Antalya’da bulunduğuna da değindi.