Aydın’da Modern Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

featured

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ‘Topluklu Efe’ Lakaplı, 30 Bin Metrekarelik Merkezi Açtı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, şehirde modern bir evcil hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi kurdu. “Topluklu Efe” lakaplı Çerçioğlu’nun girişimiyle açılan merkezde, sokakta yaşayan hayvanların ihtiyaçları karşılanıyor.

Aydın’da Sokak Köpeği Kalmadı

Merkezde sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacı karşılanırken, ameliyathane de kısırlaştırma operasyonları gerçekleştiriliyor. Bu sayede Aydın’da sokak köpeği kalmadı.

Özlem Çerçioğlu, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Tüm sokak hayvanlarına yaşam hakkı tanınmalı. Aydın’ın havasını, suyunu, toprağını paylaştığımız can dostlarımıza en iyi hizmeti verme gayretindeyiz” dedi.

Merkezin İmkanları

Çerçioğlu, merkezin 10’e yakın bakım ünitesi, hasta ve engelli hayvan tedavi üniteleri, yoğun bakım ve karantina bölümü, gözlem alanı ve ameliyathane gibi imkanları bulunduğunu belirtti. Ayrıca merkezde köpek gezinti alanı, yavru ve anne bölümleri ile bir mezarlık alanı da yer alıyor.

Çerçioğlu, “Can dostlarımıza işini severek yapan veteriner hekimler ve uzman personellerimizle hizmet veriyoruz. Merkezde ısıtıcıdan klimaya kadar her türlü ihtiyaca yer verdik” diye ekledi.