Aygaz AR-WE’ye Future of Work’den Birincilik Ödülü

featured

İnovasyon ve dijitalleşmeyi odağına alan çözümler ile yenilikçi ürün ve hizmetler geliştiren Aygaz, sanal ofis ortamı sağlayan AR-WE projesiyle IDC CIO Summit 2022’de Future of Work – Borderless Organization kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

İstanbul- Aralık 2021, Kurulduğu günden bu yana yeniliğin nabzını tutan dinamik yapısıyla sektörde öncü konumunu koruyan Aygaz, dijital dönüşüm ve inovasyon odaklı çalışmalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Ürün ve hizmetlerinde sunduğu yenilikçi çözümlerin yanında şirket içi operasyonlarında verimliği artıran dijitalleşme yatırımlarıyla fark yaratan şirket, geliştirdiği AR-WE projesi ile IDC CIO Summit 2022’de Future of Work – Borderless Organization kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

 

14 Mayıs’ta şirketlerin bilgi teknolojileri fonksiyonlarının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen törende ödülü Aygaz adına, Haldun Selik, Levent İçli, Ender Gümen, Efe Kaya, ve Enis Göktay aldı.

 

AR-WE ile her koşulda güvenli çalışma ortamı

Bir sanal ofis ortamı sağlayan AR-WE projesi, şirket dışında, istenilen cihazdan, istenilen zamanda herhangi bir engele takılmadan tüm ortak alanlara ve tüm dokümanlara ofisteki bilgisayardan ulaşır gibi güvenli bir şekilde erişim imkânı sunuyor. Bulut bilişim teknolojilerinin kullanıldığı sistem, hızlı, güvenli ve kesintisiz çalışma ortamı sağlıyor. İhtiyaç duyulan mobiliteyi sağlayan AR-WE, standart uygulama sanallaştırma sürecinin ötesinde bir çalışma ortamında olması arzu edilen tüm ögeleri sanal olarak içinde barındırıyor.

 

AR-WE’nin gücünü çağın en gelişmiş teknolojilerinden biri olan Bulut Bilişimden aldığını söyleyen Aygaz CIO’su Haldun Selik, “Aygaz olarak uzun zamandır “Dijital Dönüşüm” ve “Yenilikçi Fikir Gelişimi” başlıklarına odaklı çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızın arasında büyük veri, makine öğrenmesi, mobil ve bulut teknolojileri öne çıkıyor. Özellikle bulut tabanlı teknolojiler verinin yönetiminde büyük rol oynamasının yanı sıra, internetin olduğu her yerden, her cihazdan kaynaklara erişim imkânı sağlıyor.  AR-WE projesi, Virtual Desktop hizmeti dahil birden fazla Microsoft Azure bileşenini içinde barındırıyor. Bu sayede Azure’un sağladığı yüksek erişilebilirlik ve kararlılık ile beraber Aygaz, şirket içi uygulamalarına hızlı ve her yerden erişim imkanını yüksek güvenlik ile sağlamış oluyor.

 

Özellikle sahada çalışan ekiplerin, VPN ve bilgisayar bağımlılığının kalkmasının önemli bir çalışan memnuniyeti yarattığına değinen Selik şöyle devam etti: “Aygaz çalışanları artık istedikleri her an SAP gibi VPN gerektiren kapalı sistemlere mobil cihazlarla ek bir işlem gerektirmeden bağlanabiliyorlar. Bu da çalışma arkadaşlarımıza oldukça büyük bir esneklik ve yüksek erişebilirlik sağlıyor. Aynı zamanda dijital çalışma kültürümüz ve çalışan deneyimi açısından Aygaz adına büyük bir kazanım sağlamış durumda.’’