Bakan Soylu, anne köpeğin ekipleri yönlendirmesi sonucu kurtarılan köpeğe

Bakan Soylu, anne köpeğin ekipleri yönlendirmesi sonucu kurtarılan köpeğe
Bakan Soylu, anne köpeğin ekipleri yönlendirmesi sonucu kurtarılan köpeğe

Sel afetinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde bir köpek, Ezine Çayı kenarında yavrularını aradığı yönünde ekiplere ihbarda bulunuldu. Yeni doğum yaptığı anlaşılan köpek, Bozkurt Kaymakamlığı binasının önündeki kütükler arasında yavrularına dair izler aradığı belirlendi. Bunun üzerine görevliler, ilk günden beri enkazdan ayrılmayan köpeğin bulunduğu alanda arama faaliyeti yürüttü. Yapılan arama sonucunda köpeğin yavrusu olduğu düşünülen bir yavru, yaklaşık 1,5 saat süren çalışma sonrasında kuyudan kurtarıldı.

“MUCİZELERE ŞAHİT OLUYORUZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, ” Kastamonu Bozkurt’ta, mucizelere de şahit oluyoruz. Anne köpeğin yavrusu için arama kurtarma ekiplerini yönlendirmesiyle, bir buçuk saat sonra yavru köpeğin bulunması” dedi.

Bakan Soylu, anne köpeğin ekipleri yönlendirmesi sonucu kurtarılan köpeğe 'Bozkurt' ismini verdi

KÖPEĞE “BOZKURT” ADINI VERDİ

Paylaşılan videoda ise Bakan Soylu’nun, yavru köpeği kucağında sevdiği, arama kurtarma ekibinden bilgi aldığı ve ismini “Bozkurt” olarak vermesi yer alıyor. Yavru köpeğin, yaklaşık 1,5 saat süren çalışma sonrası kuyudan kurtarıldığı öğrenildi.

Bakan Soylu, anne köpeğin ekipleri yönlendirmesi sonucu kurtarılan köpeğe Bozkurt ismini verdi