Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü Başkanı, Edirne Maratonunun Tarihini Eylül Ayına Aldı

featured

Maraton Tarihi, ALES Sınavı Nedeniyle Ertelendi

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü Başkanı Önder Akdağ, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, Edirne Maratonunun tarihini değiştirdiğini duyurdu. Akdağ, maratonun aynı güne denk gelen ALES sınavı nedeniyle takvimde daha uygun bir güne ertelendiğini söyledi.

Etkinlik İçin Daha Uygun Bir Tarih Seçildi

Akdağ, etkinliğin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için erteleme kararı aldıklarını belirtti. “Biz tarihi belirlediğimizde Yükseköğretim Kurulunun sınav takvimi açıklanmamıştı. Yine aynı şekilde şehirdeki etkinlik takvimi belli değildi. 21 Nisan’da ALES sınavı var. Biz de çok geç kalmadan maratonun tarihini 1 Eylül olarak güncelledik.” şeklinde konuştu.

Edirne’ye Yakışan Bir Etkinlik Yapmak İstiyoruz

Akdağ, Edirne’ye yakışan bir etkinlik düzenlemek istediklerini ifade etti. Yapılan değişiklikle birlikte maratonun daha iyi bir organizasyon ile gerçekleştirileceğini vurguladı.

Eylül Ayında Düzenlenecek Olmasının Sporcular İçin Avantajlı Olacağına Dikkat Çekildi

Akdağ, maratonun eylül ayına alınmasının sporcular için avantajlı olduğunu belirtti. “Biz sporcu dostu bir maratonuz. Sporcu ekonomisini önemsiyoruz. Nisan ayında üniversiteler açık olduğu için sporcular Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarında konaklama imkanı bulamıyor. Ancak eylül ayında okullar kapalı olduğu için sporcular cüzi bir fiyatla yurtlarda konaklayabilecek.” şeklinde konuştu.

Kayıtlar “edirnemaratonu.org.tr” Adresinden Yapılabiliyor

Akdağ, maratona kayıtların “edirnemaratonu.org.tr” adresinden yapılabildiğini duyurdu. Katılmak isteyen sporcuların kayıtlarını bu adresten gerçekleştirebilecekleri belirtildi.