Bartın’da Cinayet Davası: Sanığa 12,5 Yıl Hapis Cezası Verildi

featured

Olayın Detayları:

Geçen yıl 24 Mayıs’ta Bartın’ın Kozcağız beldesinde 3 katlı bir binada yaşanan olayda, Aykut Yaldız isimli kişi, sosyal medyadan tanıştığı M.K.’nin evine gitmişti. M.K.’nin alt kattaki dairede oturan kayınpederi Recep Karakuş ile aralarında çıkan arbede sonucunda Yaldız göğsünden 3 kez bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Mahkeme Süreci:

Olayın ardından gözaltına alınan Recep Karakuş ve gelini M.K. tutuklandı. M.K. avukatının itirazı sonucu tahliye edilirken, Karakuş’a ‘haksız tahrik’ suçundan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Recep Karakuş’un Bartın Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaların ikinci celsesine SEGBİS aracılığıyla katıldı. Duruşmaya, sanık Karakuş’un ailesi, taraf avukatları ve öldürülen Aykut Yaldız’ın babası Hamit Yaldız ile ailesi de katıldı.

Mahkeme Kararı:

Aykut Yaldız’ın babası Hamit Yaldız, “Oğlum 4-5 bıçak darbesi ile kasten öldürülmüştür” diyerek en ağır cezaya çarptırılmasını talep etti. Sanık Karakuş ise suçsuz olduğunu belirterek beraatini istedi. Mahkeme, Karakuş’a ‘haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan 12,5 yıl hapis cezası verdi ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.