Başakşehir, Fenerbahçe’ye 9 Kişi Kalan Maçta Yenildi

featured

Başakşehir’in 7 Maçlık Yenilmezlik Serisi Son Buldu

Başakşehir, bu sezon ligdeki 9. yenilgisini Fenerbahçe karşısında aldı ve puanını 27’de kaldırdı. Ayrıca, turuncu-lacivertli ekip, iç sahadaki 7 maçlık yenilmezlik serisine son verdi.

Joao Figueiredo ve Philippe Keny Kırmızı Kart Gördü

Maçın 45+2. dakikasında kırmızı kart gören Joao Figueiredo, takımını 10 kişi bıraktı. İlk yarıda sarı kart gören Figueiredo, hemen ardından ikinci sarı kartı ve kırmızı kartı görerek oyun dışında kaldı. İkinci yarıda oyuna dahil olan Philippe Keny ise maçın uzatma dakikalarında itirazdan iki sarı kart gördü ve ardından kırmızı kartla oyundan atıldı.

Ömer Ali Şahiner Sakatlandı

Başakşehir’in Ömer Ali Şahiner, maçın 29. dakikasında sakatlandı. Sol arka adalesini tutarak yerde kalan Şahiner, sedye ile saha kenarına alındı. Kendini yeniden yere bırakan Şahiner, oyuna devam edemedi. Teknik direktör Çağdaş Atan, 33. dakikada Emirhan İlkhan’ı Şahiner’in yerine sahaya sürdü.

Başakşehir Cephesinden Hakem Tepkisi

Maç sonunda Başakşehirli futbolcular ve teknik ekip, hakem Abdulkadir Bitigen’e kararlarından dolayı yoğun bir tepki gösterdi. Saha içinde bekleyen hakemin yanına giden Başakşehirli futbolcular ve teknik ekip, hakeme itirazlarda bulundu.