Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süleyman Seba Özel Ödülü’nü Aldı

featured

Başarılarla Dolu Bir Spor Hayatı

Bakırköy Ata Spor Kulübü’nün “Sporun Enleri” ödül töreninde Süleyman Seba Özel Ödülü’nün sahibi olan Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ödülü aldığı için mutlu olduğunu belirtti. Spor hayatı boyunca disiplinli bir şekilde çalıştığını ifade eden Çalımbay, “Başarılarla geçen bir spor hayatım oldu. Böyle ödüller verildiğinde de çok mutlu oluyorum. Gelip almamak da olmaz. Bunun için buradayız” dedi.

Sözleşme Görüşmeleri

Sözleşmesi uyarınca 18 Aralık’ta yapılması planlanan görüşmelerin 27 Aralık’ta yapılacak olmasıyla ilgili olarak Çalımbay, “Benim işim neyse ben onu yapıyorum. Zamanı geldiğinde konuşulur ve ona göre hareket ederiz. Beşiktaş için bana ne derlerse desinler. Benim için 2 maç, 3 maç, 6 maç veya 10 maç fark etmez. Beşiktaş’ın bana ihtiyacı varsa ben seve seve işimi yaparım, hiçbir sorun yok” şeklinde konuştu.

Kadro Dışı Kararları

Beşiktaş’ta açıklanan kadro dışı kararları hakkında konuşan Çalımbay, bu durumun hemen hemen her kulüpte yaşandığını belirtti. Kulüplerin takıma zararlı olan veya beklenen performansı göstermeyen oyuncularla ilgili böyle kararlar alabileceğini söyleyen Çalımbay, “Biz de elimizde olan kadroyla oynayacağız. Hem genç arkadaşlarımızı hem de diğer arkadaşlarımızı kullanacağız. Önümüzdeki iki maçı kazanmamız lazım. Hem Alanyaspor’u hem de Hatayspor’u yenmemiz lazım. Başka bir düşüncemiz yok” dedi.

Genç Oyunculara Şans Verme

Beşiktaş’ın son oynanan Lugano maçında genç oyunculara şans vermesiyle ilgili olarak Çalımbay, bu durumun devam edeceğini belirtti. Genç futbolcuların daha çok süre alacağını vurgulayan Çalımbay, “Tabii ki genç oyuncuları daha fazla göreceğiz ama birden bire hepsini oynatmak, çocukların üzerine gitmek doğru değil. Biz bunun planlamasını ekip olarak zamanlama anlamında ve güzel şekilde yapıyoruz. Onları güzel şekilde sahaya sürdük ve başarılı oldular. İnşallah hepsi iyi yerlere gelir, ben bu isimlerden bazılarının güzel noktalara geleceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’ın Hedefleri

Beşiktaş’ın bu sezonki hedefleri hakkında konuşan Çalımbay, “Beşiktaş’ta hedef bitmez. Önümüzde hem lig var hem de Türkiye Kupası. Ne olursa olsun ligden kopmayacağız, ligde de gideceğiz. Takımın başına geldik, takımı tamamen tanıdık. Bundan sonra devre arasında 3-4 oyuncu da alınırsa her şey bambaşka olur” dedi.