Beykoz’daki Hz. Yuşa Camii’nde “Mazlumlara Dua, Filistin’e Vefa” Sabah Namazı Buluşması Gerçekleşti

featured

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cemaate Hitap Etti

Beykoz’daki Hz. Yuşa Camii’nde düzenlenen “Mazlumlara Dua, Filistin’e Vefa” Sabah Namazı Buluşması’na Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da katıldı. Namazın ardından cemaate hitap eden Erbaş, Allah’ın insanları peygamberler aracılığıyla yönlendirdiğini ve Hz. Yuşa’nın İsrailoğulları’na gönderilen peygamberlerden biri olduğunu söyledi.

İsrailoğulları’nın Zulümleri Hakkında Konuştu

Erbaş, İsrailoğulları’nın bazı peygamberleri öldürdüklerini ve eziyet ettiklerini belirtti. Dünyanın gözü önünde yapılan katliamlara ve soykırıma dikkat çeken Erbaş, bu zulmü inkar etmenin Avrupa’da cezaya tabi olduğunu ifade etti. Ayrıca, Gazze’deki zulmün engellenmesinin Müslümanların birliği ve beraberliğine bağlı olduğunu vurguladı.

“Sesimizi Her Zaman Duyurmaya Devam Edeceğiz”

Erbaş, Müslümanların bir vücut gibi olduğunu ve Müslümanların birbirlerine yardım etmesi gerektiğini söyledi. Mehmet Akif Ersoy’un kurtuluş mücadelesi döneminde cami kürsülerinde okuduğu şiirlerle de desteklediği konuşmasında, dünyanın neresinde olursa olsun, mezalime duyarsız kalmamanın önemini vurguladı. Erbaş, İsrail’in saldırısına uğrayan Gazzeliler için cemaatle dua etti.