Bodrum FK, Trendyol 1. Lig Play-Off’ta Şampiyon Oldu

featured

İsmet Taşdemir: “Karakterli Oyuncu Grubumuzla Hikayemizi Tamamladık”

Bodrum FK, Trendyol 1. Lig play-off finalinde Sakaryaspor’u normal süresi 1-1 biten ve uzatmaya giden maçta 3-1 yenerek Süper Lig’e yükseldi. Teknik direktör İsmet Taşdemir, zafer sonrası yaptığı açıklamada, takımının karakterli performansını vurguladı.

Yarım Kalan Hikaye Tamamlandı

Taşdemir, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında duygularını şu sözlerle ifade etti: “Bu sene ‘yarım kalan hikaye’ demiştik. O kadar önemli, o kadar karakterli bir oyuncu grubum var ki bugün o yarım kalan hikayeyi bitirdiler. Rakip zordu, güçlüydü. 10 kişi kalmaları tabii bizim avantajımız olabilir ama ne olursa olsun inanılmaz derecede gol pozisyonuna girdik, pozisyonları harcadık. Bir an endişe etmedim değil ama çok şükür galip geldik.”

Süper Lig Yolculuğu

Üç senedir her sezon play-off’a kalan Bodrum FK, bu sefer hedefine ulaştı. İsmet Taşdemir, “Geçen sene canımız çok yanmıştı, çok üzülmüştük. Bu sene ‘yarım kalan hikaye’ demiştik. O kadar önemli, o kadar karakterli bir oyuncu grubum var ki bugün o yarım kalan hikayeyi bitirdiler.” şeklinde konuştu.

Kupa Coşkusu

Basın toplantısı sırasında kupayla birlikte salona giren Bodrum FK’li futbolcular, Taşdemir’i ıslatarak Süper Lig’e çıkmanın sevincini paylaştılar. Takımın başarısı, teknik direktörü ve taraftarları büyük bir mutlulukla doldurdu.