Boşanma Davası Nasıl Açılır?

İnsanlar severek anlaşarak evlenir ve kimse boşanmak için evlenmez. Fakat evlilikte bazı sıkıntıların ortaya çıkması üzerine birlikte yaşamak gittikçe zor bir hale dönüşebilir.

featured

İnsanlar severek anlaşarak evlenir ve kimse boşanmak için evlenmez. Fakat evlilikte bazı sıkıntıların ortaya çıkması üzerine birlikte yaşamak gittikçe zor bir hale dönüşebilir. Bu durumda boşanmak en doğru yoldur. Eşlerin birbirine karşı olan sevgi ve saygıları bitince boşanmanın kaçınılmaz olduğu görülür. Birbirlerine karşı tahammül kalmayınca en doğru karar boşanmak olur. Bu durumda boşanma davası nasıl açılır ve neler yapmak gerekir iyice araştırmak gerekir.

Boşanma davası açabilmek ve bu konuda tüm detayları öğrenebilmek için Bursa avukat ofisleri ile görüşebilirsiniz. Sizlere her konuda yardımcı olacak ve en iyi hizmeti sunacaklardır. Özellikle çekişmeli olan sıkıntılı boşanma dönemlerinde doğru kararlar almak için muhakkak bir avukat ile görüşmeniz gerekir.

 

Boşanma Davası Süreci

Boşanmaya kesim olarak karar verdiğinizde etrafınızda birçok kişi tarafından öneriler tavsiyeler alabilirsiniz. Bunlar hepsi kulaktan dolma bilgiler olacaktır. Kimisi deneyimini anlatacak kimisi ise bir başka tanıdığının başına gelenleri anlatarak size bilgi vermeye çalışacaktır. Fakat maalesef her evlilik birbirinden farklı olduğu gibi her boşanma davası da birbirinden farklı olarak ortaya çıkar. Yaşanılan olaylar gerekçeler çocuk durumu her dava da farklılık gösterir. Bu neden ile size en doğru bilgileri verecek kişiler avukatlardır. Bunun için size uygun olan bir avukat seçerek tüm sorularınızı kendisine danışabilirsiniz. Size her konu da gerekli bilgileri detaylı bir şekilde verecek ve verdiği tüm bilgiler hukuk kaynaklı olacaktır. Bu neden ile avukata gitmek boşanma davalarında en doğru karardır. Öncelikle avukata gidip yaşadığınız süreci doğru bir şekilde anlatmalısınız. Ardından bunları yazılı bir şekilde de avukata sunmalısınız. Ardından avukat size nasıl bir yol izlemeniz ile ilgili tüm detayları anlatacaktır. Boşanmakta olduğunuz eşiniz de boşanmayı kabul etmiş ise anlaşmalı bir şekilde boşanmak için birlikte de avukat ile görüşerek bir sözleşme hazırlayarak boşanma işlemlerini başlatabilirsiniz. Avukatınız bu konuda size yardımcı olacak ve izlemeniz gereken yolları size gösterecektir. Bursa boşanma avukatı boşanmanın tüm ayrıntıları hakkında size detaylı bilgiyi verecek ve süreç başlayacaktır. Mahkeme günü ise mahkemeye çıkarak hakim karşısında gerekli açıklamaları yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

Boşanma Davası süreci

Boşanma davası sürecinde çocuklar eşya mal paylaşımı gibi birçok farklı durum söz konusudur. Tüm bunlar hakkında da ayrıntılı bir şekilde bilgi alıp mağdur olmamak için alanında uzman bir avukata danışmalısınız. Aksi halde hukuksal olarak bilmediğiniz konular nedeni ile mağduriyet yaşayabilirsiniz. Tüm bu durumların önüne geçmek için muhakkak avukat ile beraber hareket etmelisiniz. Avukat sizi tüm bu konularda iyice bilgilendirecek ve sizin maddi ve manevi olarak yıpranmadan bu süreci atlatmanızı sağlayacaktır. Yine velayet gibi durumlarda da size yardımcı olacak ve çocuklarınız ile daimi bir iletişim halinde olmanız için gerekli şeyleri yapacaktır