Bulaşık Makinesi Deterjanı Almıyor, Ne Yapmalıyım?

featured

 

Beyaz eşya teknolojilerinden birisi olan bulaşık makineleri, hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bulaşıkların çok daha hızlı, çok daha tasarruflu ve çok daha hijyenik yıkanmasına olanak veriyor. Böylesine önemli bir rolü bulunan bulaşık makineleri, her ne kadar yüksek teknolojiye sahip olsa da zaman içerisinde çeşitli arızalanmalara neden oluyor. Özellikle bulaşıkların tüm kirliliğini alacak deterjanı yıkama sırasında almaması sorunu sıkça görülüyor. Kurtköy Arçelik Servisi merkezimizin uzmanları, makinenizdeki bu problemi kesinlikle dikkate almanızı öneriyor.

Bulaşık Makinesi Deterjanı Neden Alamaz?

Bulaşık makinesi temel çalışma prensibi gereğince iç kısmında bir deterjan haznesi bulunur. Tablet formunda deterjanların kullanıldığı bulaşık makinelerinde, seçtiğiniz yıkama programına göre bu hazneden deterjan alımı gerçekleştirir. Eğer bulaşık makineniz yıkama sırasında deterjanı alamaz ise bulaşıklarınız kirli çıkar. Makinenin deterjanı alamadığını yıkama sonrasında deterjan haznesini kontrol ederek de tespit edebilirsiniz. Bulaşık makinenizin deterjanı alamamasına neden olabilecek pek çok olasılık söz konusudur.

Bulaşık makinenizin deterjan haznesi arızalanmış olabilir. Deterjan haznesi veya sadece kapağı arızalanmış ise makineniz, yıkama esnasında deterjan alımı gerçekleştiremeyebilir. Bu durumda bulaşık makineniz için profesyonel Bulgurlu Arçelik Servisi merkezimizin müdahalelerine ihtiyaç söz konusu olur.

Bulaşık Makinesi Deterjanı Almıyorsa Ne Yapılmalı?

Bulaşık makinenizin deterjanı alamaması durumunda ilk olarak yapmanıza gereken şey, deterjan haznesi kapağını kontrol etmek olmalıdır. Zira makinenizin deterjan haznesi kapağı arızalanmış ise sistem tarafından yıkama sırasında açılamayabilir. Bu durumda bulaşık makinenizin deterjan haznesi veya sadece kapağı ile ilgili bir değişim gerçekleştirilmesi gerekliliği söz konusu olabilir. Bu noktada bulaşık makinenizin değişmesi gereken deterjan haznesi ile ilgili olarak Üsküdar Arçelik Servisi merkezimizde orijinal Arçelik yedek parça kullanımı gerçekleştiriyoruz. Bu sayede bulaşık makinenizin sorunsuz bir şekilde yıkama yapmaya yeniden başlayarak, %100 hijyenik bulaşıklara sahip olmasını sağlıyoruz.

Bulaşık makinenizin program aygıtı yani beyninde bir arızalanma söz konusu olabilir. Bu durumda program aygıtı bilgisayarlı ortamda kontrol edilir. Eğer müdahale şansı bulunuyor ise değişim yerine onarım gerçekleştiriyoruz. Bu sayede bulaşık makinesi arızanızın hem daha hızlı hem da daha düşük maliyetli olarak giderilmesini sağlıyoruz.