Bursa Textile Show: Türk Tekstil Üreticileri ve Yabancı Alıcıları Buluşturan Uluslararası Fuar

featured

Fuar Türk Tekstil Üreticileri ve Dünya Çapındaki Alıcıları Bir Araya Getiriyor

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde KFA Fuarcılık organizasyonunda düzenlenen “Bursa Textile Show”, Türk tekstil üreticilerini dünyanın dört bir yanından alıcılarla buluşturuyor.

Yenilikler ve İş Görüşmeleri Fuarda Gerçekleşiyor

Fuar kapsamında BTSO ve UTİB ortaklığında koordine edilen alım heyetleri ve KFA Fuarcılık’ın çalışmaları ile başta Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinden olmak üzere farklı coğrafyalardan gelen yabancı alıcılar, Türk firmalarıyla iş görüşmeleri gerçekleştiriyor.

Fuar, Sektördeki Son Trendleri Katılımcılara Sunuyor

80’den fazla firmanın katılımıyla düzenlenen fuar, katılımcılara trend alanları ve seminerler aracılığıyla sektördeki son yenilikleri keşfetme fırsatı sunuyor.

Uluslararası Fuar Kimliği Kazanan Bursa Textile Show

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, Bursa Textile Show’un kısa sürede uluslararası fuar kimliği kazandığını belirtti. Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle yürütülen fuar, B2B formatında gerçekleşiyor ve sektördeki önemli bir etkinlik haline geldi.

Bursa’nın Tarihi ve Tekstil Sektöründeki Yeri

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın tekstil sektöründeki önemine vurgu yaparak, fuarın şehrin ekonomik aktivitesine katkı sağlayacağını belirtti.

Fuar, 7 Mart’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.