Bütünleşik kentsel dönüşüm ve yapı güçlendirme hizmetleri ile Anıl İnşaat

Türkiye’de inşaat sektöründe pek çok farklı konuda ilklere imzasını atmayı başaran Anıl İnşaat, bulunduğu alanda spesifik anlamda yapı güçlendirme faaliyetlerini başarılı şekilde gerçekleştiren ilk firmadır.

featured

Türkiye’de inşaat sektöründe pek çok farklı konuda ilklere imzasını atmayı başaran Anıl İnşaat, bulunduğu alanda spesifik anlamda yapı güçlendirme faaliyetlerini başarılı şekilde gerçekleştiren ilk firmadır. Aynı zamanda bütünleşik kentsel dönüşüm ve yapı güçlendirme hizmetleri konusunda da en yenilikçi ve prestijli şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bakımdan inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden olmayı ve her geçen gün daha da sağlam bir kadro ile çalışmalarını sürdürmeyi başarmıştır.

Günümüzde inşaat sektöründe çarpık kentleşmelerin ortaya çıkması ve riskli bölgelerde gerçekleşen yerleşim alanlarının artmasıyla birlikte inşaat sektöründe sağlam bir firmaya olan ihtiyaç oldukça artmıştır. Özellikle de riskli bölgelerde en sağlam şekilde kentsel dönüşüm projelerinin üstlenilmesi için Anıl İnşaat en önde gelen isimlerden biri olmaktadır. Firma göstermiş olduğu başarılı yapı ve inşaat çalışmalarıyla birlikte şimdiye kadar onlarca farklı fabrika, otel ve yapıların gerçeğe dönüştürülmesinde rol oynamıştır.

Kentsel Dönüşüm Hizmet Aşamaları

Kentsel dönüşüm projeleri günümüzde çok daha fazla artış göstermiş ve ülkemizin dört bir yanında hız kesmeden devam eden bir işlemdir. Deprem riski oluşturan bölgelerdeki yapıların risk durumları gerekli evraklar ile teyit edilir ve inşaat firması tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilir. Başvurunun onaylanması ile kentsel dönüşüm yapım aşamalarına başlanır. Bu süreçte binalar yıkım için öncelikle boşaltılır ve mimari yapıları incelendikten sonra yapılan planlama ile yıkım gerçekleşir.

Yıkım ve kentsel dönüşüm sürecinde mevcut yapıda yaşayan kişiler için gerekli yardım ve destek en iyi şekilde sağlanır. Aynı zamanda kentsel dönüşüm sonrasında da kira konusunda 18 aylık bir süreç için bütçe desteği de sağlanmaktadır. Tüm bunlarla birlikte deprem riski olduğu için yıkılan binaların yerine Anıl İnşaat tarafından en sağlam yapı malzemeleriyle yeni yaşam alanları oluşturulur. Böylelikle güven içerisinde yeni yapılarda yaşam devam ettirilir.

Kentsel Dönüşüm Projelerinin Önemi

Kentsel dönüşüm projeleri gelişen inşaat sektörüyle birlikte daha da önem kazanmıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin büyük bir kesiminin ciddi oranda fay hattı bölgesinde bir yerleşkeye sahip olması da olası bir deprem sonrasında en az can ve mal kaybı yaşayabilmek için kentsel dönüşüme gidilmesi önemlidir. Bu süreçte tüm gerekli evrakların eksiksiz tamamlanması, binaların tapularında mimarı yapının nasıl oluşturulduğuna dair bilgilere yer verilmesi de her anlamda olması gereken çalışmalardır.

Kentsel dönüşüm aşamalarında inşaat firması alanında profesyonel ve deneyimli olan ekip çalışanlarıyla faaliyet göstermektedir. Bu sayede yapılan yeni inşaların hepsi riskli bölgelerde olmasına rağmen oldukça dayanıklı olacak şekilde planlanmaktadır. Bu esnada gerekli kurum ve bakanlıklardan da destek alınmaktadır. Anıl İnşaat’ın kentsel dönüşüm sürecinde destek aldığı ve ortak bir çalışma sağladığı kurumlardan bazıları; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  ve İnşaat Mühendisleri Odası’dır.

Kaynak: https://anilinsaat.com/hizmetler/kentsel-donusum/