Çalıştığı Döviz Bürosundan 3 Milyonluk Vurgun Yaptı

Taksim'de yaşanan olayda, bir döviz bürosunda çalışan şahıs, iş yerindeki kasadan 3 milyon değerindeki dövizleri çalıp kayıplara karıştı. Cep telefonu kullanmayan şahıs, hiçbir iz bırakmazken, soygun anları güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

featured

Taksim’de yaşanan olayda, bir döviz bürosunda çalışan şahıs, iş yerindeki kasadan 3 milyon değerindeki dövizleri çalıp kayıplara karıştı. Cep telefonu kullanmayan şahıs, hiçbir iz bırakmazken, soygun anları güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Taksim’de bir döviz bürosu yetkilileri 11 Kasım 2021 tarihinde polise başvurarak işyerlerinin soyulduğunu söyleyerek şikayetçi oldu. Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik kameralarını incelediklerinde hırsızlık anının saniye saniye görüntülendiğini tespit etti.

BÜROYU SOYAN KİŞİ ÇALIŞANLARI ÇIKTI

Görüntülerdeki kişi ise iş yeri çalışanlarına hiç yabancı değildi. Soruşturma sonucunda işyerini soyan şüphelinin 3 aydır döviz bürosunda çalışan Serkan O. olduğu görüldü. Sabah işe erken gelerek işyerini açan ve kasanın bulunduğu bölüme inen şüphelinin, 3 milyon lira değerinde dövizi poşetlere koyduğu tespit edildi. Daha sonra yukarı çıkan ve paraların bir bölümünü ceplerine dolduran şüphelinin para dolu poşetlerle iş yerinden ayrıldığı tespit edildi.

YAŞADIĞI EVE BİR DAHA UĞRAMAMIŞ

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından şüpheliyi yakalamak için operasyon başlatıldı. Ailesiyle birlikte yaşadığı öğrenilen şüphelin Serkan O.’nun hırsızlıktan sonra bir daha evine uğramadığı belirlendi.

ARKASINDA EN UFAK BİR İZ BİLE BIRAKMAMIŞ

Daha önceden kasiyerlik yaptığı ve hiç bir suç kaydı bulunmayan şüphelinin cep telefonu kullanmadığı, kredi ve banka kartının da bulunmadığı öğrenildi. Şüphelinin bu nedenle arkasında hiç dijital iz bırakmadığı belirtildi.

Yetkililer şüpheliyi yakalamak için vatandaşlardan yardım istedi. Şüpheli şahsı tanıyanların yada görenlerin mutlaka 155 polis imdat telefonuna ihbarda bulunması istendi.