Cilde Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Cilt üzerinde zaman içerisinde daha da belirgin bir hale gelen sorunlar, insanları hem fiziksel hem de psikolojik anlamda olumsuz etkiler.

featured

Cilt üzerinde zaman içerisinde daha da belirgin bir hale gelen sorunlar, insanları hem fiziksel hem de psikolojik anlamda olumsuz etkiler. Yaşlanmanın etkisiyle oluşan belirtiler, saç dökülmesi, akne ve yara izleri, cildin yorgun bir görüntü alması gibi durumlar kişiler üzerinde olumsuz bir etki yaratır. Bu anlamda Denizli dermatoloji uzmanı muayenesi ile gerekli olan tanılar konulup kısa bir süre içerisinde tedavi uygulamalarına başlanması sağlanır.

Dermatoloji kliniğinde lazer epilasyon, gençlik aşısı, mezoterapi, kollajen aşısı, altın iğne tedavisi, dolgu, botoks, cilt bakımı, PRP gibi pek çok cilt uygulamaları yapılır. Kişilerin sorununun tedavi edilmesi için uygun bir şekilde gerçekleştirilen bu yöntemler ile cilt sorunları önemli oranlarda azalma gösterir.

Mezoterapi Nedir?

Vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin özel bir karışım halinde derinin orta tabakasına enjekte edilmesidir. Mezoterapinin uygulama alanı oldukça geniştir. Cilt üzerinde gerçekleşen yaşlanma ve sarkma durumunda, deri çatlaklarında, selülit oluşumunda, saç dökülmesinde, kronik ağrılarda mezoterapi uygulaması kullanılır. Küçük miktarlarda ilgili bölgeye enjeksiyon uygulanması ile deri üzerinde yaşanan problemlerin giderilmesi sağlanır.

Mezoterapi, günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yerini almış durumdadır. Mezoterapi, Denizli dermatolog ile oldukça kısa süren bir uygulama olmasının yanında, sağlamış olduğu etkiler bakımında da başarılı sonuçlar gerçekleşmesini sağlar. Mezoterapi; selülit, saç, gıdı, gözaltı, mezolift gibi çeşitli sınıflara ayrılır. İnsanların oldukça yaygın olarak uygulama yaptırdığı bir tedavi şekli olarak yer alır.

Lazer Epilasyon Uygulaması

İstenmeyen tüylerin kalıcı bir şekilde yok edilmesini sağlamakta oldukça etkili olan lazer epilasyon, hem kadın hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen tedaviler arasında yer alır. Temiz ve konforlu bir şekilde, seanslar eşliğinde tüylerin vücuttan tamamen yok edilmesi sağlanır. Üç tip lazer türü vardır.

Hangi lazerin kullanılması gerektiğine ise Denizli cilt bakımı ile vücut ve kıl analizine bakılması gerekir. Oldukça yüksek enerjiye sahip olan ışığın ısı enerjine dönüştürülmesi temelinde oluşur. Uygulama, kıl olan bölümlere küçük atışlar şeklinde yapılır. Seans süreleri ise kişiden kişiye farklılık gösterir. Lazer epilasyon ile ilgili daha çok bilgi almak için Dr. Tuba Çelebi Kayhan sitesini inceleyebilirsiniz.

PRP Uygulaması Nedir?

PRP uygulaması kişiden kendi kanının alınması sağlanarak özel bir tüp içerisine yerleştirilir. Santrifüş işleminin ardından trambosit ve büyüme etkileri açısından zengin bulunan plazma kısmının ayrıştırılması sağlanır. Lokal enjeksiyon ya da mikro iğneleme tekniği ile deriye uygulama işlemi gerçekleştirilir.

Saç dökülmesi, ciltte yer alan çatlaklar, kırışıklıklar, leke, akne ve yara izleri gibi olumsuz durumlar üzerinde oldukça etkili bir yöntemdir. Saç ve cilde sağlamış olduğu olumlu etki ile kısa sürede iyileşme gerçekleşmesi sağlanır. Uygulama sonrasında kişide herhangi bir yan etki durumu gözlenmez. Cildin tedavi edilmesi ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak için Dr. Tuba Çelebi Kayhan adresini ziyaret edebilirsiniz.