Cristiano Ronaldo Rekorlara Devam Ediyor

featured

Doğum Günü: 5 Şubat

39 yaşındaki tecrübeli futbolcu, Al Nassr’da forma giyiyor

Portekiz Milli Takımı ve Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden Manchester United, Real Madrid ve Juventus’ta oynadıktan sonra kariyerine Suudi Arabistan’da devam eden Cristiano Ronaldo, bu sezon 18 maçta 20 gol atarak gol kralı yarışında zirveye yerleşti.

En Çok Takip Edilen İsim

Ronaldo, yeşil sahadaki başarılarını sosyal medyada da sürdürüyor. Instagram, Facebook ve Twitter’da toplamda 898,5 milyon takipçiye sahip olan Ronaldo, dünyanın en çok takip edilen ismi konumunda bulunuyor.

Milli Takımlarda Rekorlar

Ronaldo, Portekiz Milli Takımı’nda 205 kez forma giyerek erkek futbolunda en fazla milli maça çıkan oyuncu oldu. Aynı zamanda milli takımlarda 128 gol atarak en golcü oyuncu unvanını da elinde bulunduruyor.

Futbol Tarihindeki Gol Krallığı

Ronaldo, kulüp ve milli takım kariyerinde çıktığı 1204 maçta 873 gol atarak futbol tarihinin en golcü oyuncusu oldu.

Şampiyonlar Ligi’ndeki Başarıları

Ronaldo, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 140 gol atarak turnuva tarihinin en golcü oyuncusu oldu. Aynı zamanda 183 maçla Şampiyonlar Ligi’nde en çok forma giyen oyuncu unvanını da elinde bulunduruyor.

Ödüller ve Başarılar

Ronaldo, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. Altın Top’u 5 kez, FIFA Yılın En İyi Erkek Futbolcusu ödülünü 2 kez ve Altın Ayakkabı ödülünü 4 kez kazanan Ronaldo, futbol dünyasının en prestijli ödüllerini almıştır.

Diğer Doğum Günü Olan Yıldız Futbolcular

Ronaldo’nun doğduğu tarih olan 5 Şubat, aynı zamanda Neymar, Carlos Tevez ve Gheorghe Hagi gibi birçok yıldız futbolcunun doğum günüdür.