Damperi Açık Şekilde İlerleyen Tır, Üst Geçide Çarptı

featured

İstanbul’da E-5 karayolunda açık olan damperiyle yaklaşık 1 km yol giden tır, çevredeki araçların uyarmak için çaldığı kornaları da duymayınca Büyükçekmece mevkiinde bir üst geçide çarptı.

E-5 Karayolu Büyükçekmece mevkii Edirne istikametinde saat 22.00 sıralarında Engin Kurnaz’ın kullandığı 34 GR 9662 plakalı tır damperi açık şekilde yaklaşık 1 kilometre yol kat etti. Çevredeki sürücülerin korna basarak uyarmaya çalıştığı tır şoförü uyarıları duymadı.

ÜST GEÇİDE ÇARPARAK DURDU

Damperin açık olduğunu fark etmeyen Engin Kurnaz’ın kullandığı tırın üst geçide çarparak durdu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis, tedbir amaçlı trafik akışını tek şeritten sağlayarak diğer şeridi kapattı. Olay yerine gelen vinç yardımıyla tırın damperi takılı kaldığı üst geçitten kurtarıldı. Olay sırasında herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmadığı öğrenilirken, damperin kaldırılmasıyla trafik akışı normale döndü.

“KORNAYA BASTIK AMA DUYMADI”

Damperin açıldığını uzaktan fark eden ve duruma korna çalarak müdahale etmeye çalıştığını ifade eden Murat Gökbel, “Yolda gelirken kornaya bastık fakat arkadaş duymadı. Damper açıktı geldi vurdu. 500-600 metreden gördüm ben geldi vurdu oraya. Yakın olan arkadaşlar da korna çaldı. Fakat duymadı. Herhangi bir yaralı yok. Maddi hasar var. Aracın damperi yamuldu. Başka bir şey yok” dedi.