Dilan Polat’ın Yardımcısı Şule Gözaltına Alındı

featured

Dilan ve Engin Polat’ın evinde çalışan yabancı uyruklu kişi ile akrabalarının sınır dışı edileceği haberleri gündemi sarsarken, olayla ilgili detaylar açığa çıkıyor. Dilan Polat’ın Şule adlı Özbekistanlı çalışanının, cezaevine giren Dilan Polat’ın evine Özbekistan’dan gelen iki akrabasını yerleştirdiği iddiaları üzerine polis ekipleri harekete geçti. Eve yapılan polis operasyonunda, Şule olarak da bilinen Shaklo K. ve Nargiza K. isimli iki kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan bu iki kişi ile ilgili yapılan kontroller sonucunda, Shaklo K.’nın ikamet izninin sona erdiği ve Nargiza K.’nın ise 9 ay önce betlivo  turist vizesi ile ülkeye giriş yaptığı, ancak kaçak durumda olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan bu kişilerin gerekli işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edilmek üzere Selimpaşa Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edileceği öğrenildi.

Bu gelişmeler, Dilan Polat’ın kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarına ilişkin soruşturması sırasında yaşanan olayların bir parçasıdır. Şule, geçtiğimiz günlerde Dilan Polat’ın ceketiyle bir alışveriş merkezinde görüntülenmiş ve bu görüntüler medyada geniş yankı uyandırmıştı. İstanbul merkezli operasyonlar sonucunda Dilan Polat ve eşi Engin Polat da dahil olmak üzere 24 şüpheli gözaltına alınmıştı. Bu operasyonlar sırasında  betlivo giriş şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konmuş, MASAK tarafından yapılan ön inceleme raporu sonucunda aile bireylerine ait şirketlere sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu tespit edilmişti. Soruşturma, detaylarıyla devam etmektedir.