Elon Musk, Apple ve OpenAI Arasındaki İşbirliği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

featured

Elon Musk’ın Uyarıları

Elon Musk, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Apple‘ın geliştirici etkinliği WWDC‘de duyurduğu ChatGPT‘nin geliştiricisi olan OpenAI ile işbirliğine karşı çıktı.

Apple Cihazlarının Güvenliği

Musk, OpenAI‘ı işletim sistemi seviyesinde Apple cihazlarına entegre ederse, şirketlerde yasaklanacağını belirterek, “Bu, kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir.” dedi. Ayrıca, şirketi ziyaret edenlerin Apple cihazlarını teslim etmeleri gerekeceğini ve cihazların Faraday kafesinde saklanacağını açıkladı.

Eleştiriler ve Endişeler

Musk, Apple‘ın kendi yapay zeka uygulamasını geliştirmek yerine OpenAI‘a güvenmesini eleştirdi. “Apple’ın kendi yapay zekasını üretecek kadar akıllı olmaması, ancak bir şekilde OpenAI‘ın güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyacağından emin olabilmesi açıkça saçma.” dedi.

OpenAI ve Apple İşbirliği

Apple, Siri‘yi kullanarak gerektiğinde sohbet robotu ChatGPT‘ye erişilebileceğini ve ChatGPT ile entegrasyonun iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia‘ya ilerleyen zamanlarda geleceğini açıklamıştı. OpenAI şirketinin CEO’su Sam Altman da bu işbirliğinden memnuniyet duyduğunu belirterek, “Gerçekten beğeneceğinizi düşünüyorum.” dedi.