Emine Erdoğan, “Geleceği Yazanlar Platformu 10. Yıl Etkinliği”ne Katıldı

featured

Emine Erdoğan, Turkcell’in Geleceği Yazanlar Projesi’ni Takdirle Karşıladı

Emine Erdoğan, Turkcell Küçükyalı Plaza’da düzenlenen “Geleceği Yazanlar Platformu 10. Yıl Etkinliği”ne katıldı. “Geleceği Yazanlar Projesi”nin kadınlara ve gençlere geleceği yazmayı öğrettiğini belirten Erdoğan, Turkcell’in çabalarını takdirle karşıladığını söyledi. Toplamda 10 milyon kullanıcıya ulaşılan bu projede, 30 bin gencin dijital tabanlı ve 300 gencin ise sınıf içi eğitimle iş dünyasına hazırlandığını söyledi.

Gençlere Türkiye’nin Geleceğinin Onların Elinde Olduğu Öğretilmeli

Emine Erdoğan, gençlere sadece kendi geleceklerini değil aynı zamanda Türkiye’nin geleceğini de ellerinde tuttuklarını öğretmeleri gerektiğini vurguladı. Gençlerin bu vatanın geleceği olduğunu ve onları yeni geleceğe hazırlamakla sorumlu olduklarını belirtti.

Dijital Dönüşüm Fırsatlar Sunarken Tehditler de Yaratıyor

Erdoğan, dijital dönüşümün bugüne kadar insanlığa sunmadığı birçok imkan sağladığını belirtirken, aynı zamanda fırsatlar kadar tehditlerin de olduğunu vurguladı. Siber güvenlik alanında kadın çalışanların sayısını artırmak ve farkındalık yaratmanın önemine değindi.

Teknoloji Okur Yazarlığı ve Bilgi Güvenliği Önemli

Erdoğan, dünyadaki bilginin hızla arttığını ve bilgi üretimi ile teknolojinin yenilenme hızının avantajlarının yanı sıra dezavantajlarının da olduğunu söyledi. Teknoloji okur yazarlığının ve bilgi güvenliğinin önemine vurgu yaptı.

Kadınların Siber Güvenlik Alanında Rol Model Olmaları Önemli

Erdoğan, kadınların siber güvenlik alanında rol model olmalarının önemine dikkat çekti. Kadınların bu alanda daha fazla varlık göstermelerinin, Türkiye’nin gelişmesi için harcanan çabanın artmasını sağlayacağını ifade etti.

Kadınların Güçlenmesi Türkiye’nin Gelişimi İçin Önemli