Emine Erdoğan, Türkiye’nin Gönüllüleri Buluşması’nda Afet ve İnsani Yardım Gönüllüleriyle Bir Araya Geldi

featured

Emine Erdoğan: Milletimiz İçin Merhamet, En Büyük Kuvvetimizdir

Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı’nın düzenlediği “Türkiye’nin Gönüllüleri Buluşması”nda afet ve insani yardım gönüllüleriyle bir araya geldi. Konuşmasında, Türk milletinin vatan sevgisi ve insani değerlerle yoğrulmuş olduğunu ve merhametin en büyük kuvvet olduğuna vurgu yaptı. Türkiye’nin milli gelirine oranla dünyanın en cömert ülkesi olduğunu belirten Erdoğan, ülkedeki insani krizlere gösterilen hassasiyetin geri döndüğünü ifade etti.

Milletin Birlik ve Beraberliği En Büyük Dayanağımızdır

Emine Erdoğan, devletin bütün kurumlarının sahaya inmesi ve gönüllülerin fedakarlığıyla birlikte büyük afetlerin yaralarının sarıldığını söyledi. Yardım derneklerinin faaliyetlerini devam ettirdiğini ve son aile de kendi çatısına kavuşuncaya kadar evine geri dönmeme kararı aldığını belirtti. Erdoğan, Türk toplumunun birbirine kenetlenerek afet bölgesindeki halka yardım ettiğini ve merhametin bu topraklarda daha nice yıllar hüküm ditobet süreceğine olan umudunun tazelendiğini ifade etti.

Gönüllüler İsmini Şule Yüksel Şenler Hanımefendiyle Birleştirdi

Emine Erdoğan, gönüllülerin sivil toplum kuruluşları aracılığıyla veya bireysel girişimlerle afet bölgelerindeki halka yardım ettiğini vurguladı. Yardımseverliğin ve fedakarlığın temayüz ettiği bu etkinlikte Şule Yüksel Şenler’in ismini yaşatmak amacıyla kurulan vakfın ev sahipliği yapıldığını belirtti. Erdoğan, gönüllülerin  ditobet giriş isimlerinin, daha önce hayırseverlikleriyle tanınan gönül dostlarının isimlerinin yanına yazıldığını ifade etti.

Gazze’deki Saldırılar İnsanlığa Yönelik Suçlardır

Emine Erdoğan, programda İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına da değindi. İnsanlık adına affedilemez suçlar işlendiğini belirten Erdoğan, insanlığın umutsuzluğa düşürülme isteğinin sebep olduğunu söyledi. Ancak umut ve birbirimize duyduğum