Enza Home Yeni Mağazalarıyla Büyümeye Devam Edecek

featured

 

 

Enza Home, yeni Piyalepaşa mağazasını özel bir davetle basına tanıttı. Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın ev sahipliğinde gerçekleşen davete dekorasyon ve tasarım dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra cemiyet hayatından da isimler katıldı.

 

Yataş Grup’un “En Çok Sen” diyenlere bir mobilyadan öte bir yaşam tarzı sunan markası Enza Home, 18 Mayıs Çarşamba günü konsept mağazalarından Piyalepaşa’yı tanıttı. Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın ev sahipliğinde gerçekleşen davette, Maison Française Dergisi Yayın Yönetmeni Elif Günenç’in moderatörlüğünde Lunapark Creative Works, Enza Home Pazarlama Direktörü Evren Şen, ve Enza Home Tasarım Grup Yöneticisi Ebru Dikmen 2022 dekorasyon trendlerini anlattı.

 

2 bin 550 metrekare büyüklüğündeki mağazanın mimari konseptinde, sergilenecek ürünlere kadar tüm detaylarının incelikle planlandığını söyleyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, mağazaya dair şu bilgileri verdi: “Piyalepaşa mağazamız bizi çok heyecanlandıran özel bir mağaza… İçeride müşterilerimize bambaşka bir dünya sunuyoruz. Amacımız sadece mobilyalarımızı sergilemek değil, tüketicilere farklı yaşam tarzlarını, konseptleri tüm detayları gösterebilmek… Bunun için mobilyalarımızı duvar renginden yerdeki halıya, aydınlatmaya ya da dekoratif objelere bir bütünlük içinde sunuyoruz. Müşterilerimizin tıpkı diğer mağazalarımızı gezerken olduğu gibi burada da keyif almasını, mutlu olmasını istiyoruz. İçeride yorulduklarında dinlenebilecekleri, kahvelerini, çaylarını yudumlayabilecekleri açık-kapalı kafe bölümlerimiz bulunuyor. “

 

“Enza Home online mağazası için 1 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım yaptık”

Yataş Grup, e-ticarette de bir hayli iddialı. Uzun süredir Yataş Bedding markasıyla online satış hizmeti sunan Yataş Grup, Mart ayında da Enza Home ve Puffy online mağazaları da hizmete aldı. Online mağazaları haricinde şu anda 6 farklı pazaryeri üzerinden satış gerçekleştiriliyor. Enza Home online mağazası için 1 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım gerçekleştirdi.

 

Doğanın iyileştirici ruhunu taşıyan materyaller ve renkler öne çıkıyor 

Davette 2022 mobilya trendleri de konuşuldu. Bu yıl iyimserlik, neşe ve rahatlık temaları öne çıkıyor. Bu çerçevede evlerimizde de rahatlık ve konforu vurguladığımız, bizi anlatan, duygularımıza hitap ederek özelleştirebileceğimiz mekanlar yaratmak, gün geçtikçe önem kazanıyor. Hemen her alanda hızlı teknolojik gelişmelerin eşlik ettiği günlük hayatın derinleşen karmaşasının içinde değişen dekorasyon trendlerine de bir yanıt olarak insanlar, doğaya dönmek ve doğayı hatırlatan dokuları hissetmek istiyor. Enza Home’un doğanın iyileştirici ruhunu taşıyan materyaller ile geliştirdiği tasarımlar; doğallığı ve sıcaklığı vurgulayarak ve fonksiyonellikle birleşerek mekanlara rahatlatıcı bir aidiyet hissi kazandırıyor. Enza Home, zamansız, tanıdık ve konfor hissini güçlendiren malzemeleri, renk ve desenlerin yaratıcı birliktelikleriyle sergileyerek ilham veren kurgular yaratıyor. Renklerde ise hem sakin hem de pozitif enerjiyi vurgulayan mineral tonları, doğada geçirilen zamanlara vurgu yapan yumuşak ve doygun yeşil tonları, topraktan ilham alan doygun kahve ve taş tonları, mekanlarda ve ana ürün gruplarında huzuru ve konforun enerjisini ortaya koyuyor.