Ethereum Tarihi Rakama Doğru İlerliyor!

featured

Bitcoin’den sonra en büyük piyasa değerine sahip olan olan Ethereum (ETH), milyonlarca insanın alım – satım yaptığı büyük bir hacime ulaştı. Ethereum son günlerde yaşadığı hareketlilikle de tarihi zirvesini zorlamaya başladı.

Ethereum bugün yüzde 4’lük bir yükseliş yakalayarak 4 bin 700 doları aşarken, 4 bin 891 dolarlık tarihi zirvesine biraz daha yaklaştı.

Kasım ayında Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto tüm zamanların zirvesini gördü.Kasımda aynı zamanda piyasada işlem gören kripto paralar, 3 trilyon dolarlık piyasa değerini görerek tarihi bir rekora imza attı. Bitcoin, kasımda 69 bin dolar seviyesine ulaşarak rekor kırdı ancak bu ayı 56 bin 950 dolar seviyesinde kapatarak aylık ortalama 7,1 oranında değer kaybetti. Kasım ayını düşük seviyede kapatan Bitcoin, aralık ayına 57 seviyesinin altında başladı.

ETHEREUM
ETHEREUM

ETHEREUM ZİRVEYE OYNUYOR

Ethereum ise yeni haftada önemli bir ayrışma yaşayarak yükseldi. Geçtiğimiz ay Ethereum, 4 bin 891 dolar dolarla rekor kırarken sonrasında 4 bin doların altına kadar düşmüştü. Ancak kasım sonuna doğru atak yapan kripto para tarihi zirvesini tekrar zorlamaya başladı. Ethereum’daki yükselişte Ethereum 2.0 adlı yeni güncellemenin etkili olduğu açıklandı.

DOGECOIN VE SHIBA INU DÜŞTÜ

Milyarder Elon Musk’ın twitleriyle gündem olan ve sert yükselişleri sebebiyle dikkat çeken Dogecoin ve Shiba Inu’daki düşüşler dikkatlerden kaçmadı. Dogecoin bugün yüzde 4, Shiba Inu yüzde 14 düştü.