Filenin Sultanları Milletler Ligi’nde İkinci Haftayı Zaferle Tamamladı!

featured

Türkiye, Almanya Karşısında Güçlü Performans Sergiledi!

Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nin ikinci haftasında Almanya karşısında mücadele etti. Türkiye, Almanya’ya karşı 3-1’lik skorla galip gelerek güçlü bir performans sergiledi. İlk seti kaybetmelerine rağmen diğer 3 seti farkla kazanarak sahadan galibiyetle ayrıldılar.

Sırbistan ve Güney Kore’yi de Mağlup Etti!

Türkiye, ikinci haftada Sırbistan ve Güney Kore ile de karşılaştı ve her iki maçı da 3-1’lik skorlarla kazandı. Sırbistan karşısında ilk iki seti kazanarak üstünlüğü ele geçiren Filenin Sultanları, son seti de alarak galibiyete ulaştı. Güney Kore maçında ise ilk seti kazanmalarıyla başlayan takımımız, diğer setlerde de üstünlüğünü koruyarak zafere ulaştı.

Ebrar Karakurt ve Melissa Vargas Rekorlar Kırdı!

Maçlarda parlayan yıldızlardan Ebrar Karakurt, Voleybol Milletler Ligi tarihindeki en skorer oyuncu unvanını elde etti. Ayrıca Melissa Vargas, 121 km/h’lik smaç hızıyla en hızlı smaç atan oyuncu unvanını kazandı. Bu başarılı performanslarla Filenin Sultanları, ikinci haftayı galibiyetler ve rekorlarla kapattı.

Haftanın Öne Çıkan Sonuçları:

  • 29 Mayıs 2024: Türkiye 3 – 1 Almanya
  • 31 Mayıs 2024: Türkiye 3 – 1 Sırbistan
  • 1 Haziran 2024: Türkiye 3 – 0 Güney Kore
  • 2 Haziran 2024: Türkiye 3 – 2 ABD

Ebrar Karakurt ve Melissa Vargas, haftanın en dikkat çeken isimleri arasında yer aldı. Filenin Sultanları, zorlu maçlardan galibiyetlerle ayrılarak bir üst tura yükselmeyi başardı.