Gazze’den Tahliye Edilen 87 Kişi İstanbul’a Getirildi

featured

İsrail’in saldırıları nedeniyle Gazze’den tahliye edilen 87 Türk ve KKTC vatandaşı daha, Mısır üzerinden İstanbul’a ulaştı. Refah Sınır Kapısı’ndan Mısır’a geçen 27 KKTC ve 60 Türk vatandaşını taşıyan bir Türk Hava Yolları uçağı, Kahire Havalimanı’ndan kalkarak İstanbul Havalimanı’na indi. Türk ve KKTC vatandaşlarını İstanbul Havalimanı’nda Dışişleri Bakanlığı temsilcileri ile AFAD yetkilileri karşıladı. Havalimanında tahliye edilen vatandaşlara çay ve kurabiye ikramı yapıldı. Pasaport kontrolünün ardından bazı vatandaşlar tahsis edilen otobüslerle havalimanından ayrılırken, KKTC vatandaşları ve ikamet yeri başka illerde olanlar ise AFAD tarafından belirlenen otellere yerleştirildi.

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar nedeniyle Gazze’den tahliye edilen Türk ve KKTC vatandaşı 87 kişi, Mısır üzerinden İstanbul’a getirildi.

27 KKTC ve 60 Türk vatandaşını taşıyan Türk Hava Yolları’na ait bir uçak, Gazze’den Mısır’a geçiş yaparak Kahire Havalimanı’ndan kalktı ve İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı.

İstanbul Havalimanı’nda, tahliye edilen vatandaşları Dışişleri Bakanlığı temsilcileri ile AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) yetkilileri karşıladı. Havalimanında tahliye edilen vatandaşlara çay ve kurabiye ikram edildi.

Pasaport kontrolünün ardından bazı vatandaşlar, tahsis edilen otobüslerle havalimanından ayrılırken, KKTC vatandaşları ve ikamet yeri başka illerde olanlar AFAD tarafından belirlenen otellere yerleştirildi.

Gazze’den tahliye edilen Türk ve KKTC vatandaşlarına güvende oldukları ve Türkiye’ye dönerek yakınlarıyla buluşacakları için sevinç ve rahatlama yaşandığı gözlemlendi. Gazze’deki saldırılar sırasında Türkiye ve KKTC’nin tahliye operasyonlarına devam ettiği bildiriliyor.