Havaların Isınmasıyla Ortaya Çıkan Kene, Can Aldı

Yaz aylarının kabusu olarak görülen kene, yine can aldı. Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde çiftçilik yapan ve kene ısırması nedeniyle tedavi gören çiftçi Yusuf Ertek, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

featured

Yaz aylarının kabusu olarak görülen kene, yine can aldı. Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde çiftçilik yapan ve kene ısırması nedeniyle tedavi gören çiftçi Yusuf Ertek, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Kene kabusu, yaz aylarının gelmesiyle birlikte yeniden başladı. Özellikle çim ve otların üzerinde bulunan keneler, bu sefer Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde can aldı. Kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına yakalanan 38 yaşındaki çiftçi Yusuf Ertek, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

KULAĞININ ARKASINDAN ISIRDI, KENDİSİ ÇIKARTTI

Akdağmadeni ilçesine bağlı Dayılı köyünde yaşayan Yusuf Ertek, 1 Mayıs’ta tarlada çalıştığı sırada kulağının arkasından ısıran keneyi kendi çıkarttı. Bir süre sonra rahatsızlanan Ertek, Akdağmadeni Devlet Hastanesi’ne gitti.

ARAŞTIRMA HASTANESİNE SEVK EDİLDİ

ilk müdahalesi devlet hastanesinde yapılan Ertek, daha sonra Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi. Hastaneden 14 Mayıs’ta kendi isteğiyle taburcu edilen Ertek, köyüne döndükten 4 gün sonra rahatsızlanınca yeniden aynı hastaneye götürüldü.

YOĞUN BAKIMDA HAYATINI KAYBETTİ

Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören Ertek, yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Çiftçi Ertek, bugün köyünde toprağa verildi.