Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Kayseri’de Ziyaretlerde Bulundu

featured

Bakan Şimşek’in Kayseri Ziyaretleri

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kayseri’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Vali Gökmen Çiçek’i Talas ilçesindeki çalışma ofisinde ziyaret eden Bakan Şimşek, Çiçek ile Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Dedebağı, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Program Detayları

Bakan Şimşek, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti. Ardından Büyükkılıç ve ilçe belediye başkanları ile belediye çalışanları tarafından karşılandı. Belediye fuaye alanındaki fosil sergisini gezen Şimşek’e, kentteki fosil kazılarına ilişkin bilgi verildi.

Bakan Şimşek’in Açıklamaları

Bakan Şimşek, ziyaretler sırasında yaptığı açıklamada, “Fiyat istikrarını merkeze alan, bütçe disiplinini ve sürdürülebilir cari açığı hedefleyen programı uygulamaya devam ediyoruz. Her fırsatta ülkemizin dört bir yanında ekonomi politikalarımızın hedeflerini ve sonuçlarını anlatıyoruz.” dedi.

Manisa, Bartın ve Kocaeli’den sonra Kayseri’de de reel sektör ve iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiğini belirten Bakan Şimşek, “Türkiye Yüzyılı’nda ekonomimiz yerelde başlayan kalkınma ile değer üretmeye devam edecek” mesajını paylaştı.