Hazine ve TCMB Yatırımcılarla Buluşacak

featured

Toplantıda Enflasyon, Para Politikası ve Finansal Piyasalar Konuşulacak

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erkan, yatırımcılarla bir araya gelecek. Toplantıda enflasyon, para politikası, finansal piyasalar ve bankacılık gibi konular ele alınacak ve teknik sorular yanıtlanacak.

Toplantı, JPMorgan’ın New York Merkezinde Gerçekleştirilecek

Bugün gerçekleştirilecek toplantı, JPMorgan’ın New York’taki merkezinde gerçekleştirilecek. Davetlilere “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, sizleri Türk yetkililer ve yatırımcılar ile görüşeceğiniz bir güne davet ediyor” notuyla iletilmiştir.

TCMB Başkanı Erkan ve Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek Sunumlar Yapacak

Toplantı, TCMB Başkanı Erkan’ın “Para Politikası ve Enflasyon Görünümü” başlıklı sunumuyla başlayacak. Erkan’ın sunumunun ardından Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Maliye Politikası ve Hazine’nin Finansman Görünümü” başlıklı bir konuşma yapacak.

Türk Varlıklarına İlişkin Yatırımcı Görüşleri Paneli Düzenlenecek

Toplantının ikinci bölümünde “Türk Varlıklarına İlişkin Yatırımcı Görüşleri Paneli” düzenlenecek. TCMB Başkanı Erkan, başkan yardımcıları ve birim yöneticilerinin katılımıyla “Dezenflasyon Patikası”, “Döviz Rezervleri Stratejisi” ve “Bankacılık Sektörü ve Makroihtiyati Çerçeve” başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

TCMB Başkanı Erkan Soruları Yanıtlayacak

Toplantı, TCMB Başkanı Erkan’ın soruları yanıtlayacağı kapanış oturumuyla sona erecek.