İletişim Başkanı Altun, İsrail Başbakanı Netanyahu’ya Tepki Gösterdi

featured

Fahrettin Altun, Netanyahu’nun açıklamalarına tepki gösterdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamalarına tepki gösterdi. Altun, Netanyahu’nun soykırım konusunda son kişi olduğunu belirtti.

“Netanyahu, savaş suçlusu olarak yargılanacak”

Fahrettin Altun, Netanyahu’nun sivillere karşı işlediği savaş suçlarını dünyaya “nefsi müdafaa” olarak yutturma konusunda ustalaştığını belirtti. Altun, dünya onu durduramasa da tarihin Netanyahu’yu savaş suçlusu olarak yargılayacağını ifade etti.

Netanyahu’nun terörle mücadele konusunda söz hakkı yok

Altun, Türkiye’nin terörle mücadelesine değinerek, Netanyahu’nun bu konuda konuşacak son kişi olduğunu vurguladı. Terör örgütü PKK’ya karşı 40 yılı aşkın süredir mücadele eden Türkiye’nin, Netanyahu gibi sivilleri ve çocukları ayrım gözetmeksizin katleden bir terör örgütüyle mücadele ettiğini söyledi. Altun, Netanyahu’nun terör operasyonları konusunda kimseye ders veremeyeceğini ve ahlaktan bahsedebilecek son kişinin kendisi olduğunu belirtti.

Netanyahu’nun çabaları başarısız olacak

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun siyasi kariyerini kurtarma amacıyla sivilleri öldürerek ve savaşın kapsamını genişleterek umutsuz girişimlerde bulunduğunu ifade eden Altun, dünyanın işgal altındaki Filistin’de neler olduğunu gördüğünü ve Netanyahu’nun bu çabalarının başarısızlıkla sonuçlanacağını söyledi.

Türkiye’nin çağrısı: Ateşkes ve kalıcı barış

Altun, Türkiye’nin uluslararası topluma acil bir ateşkes sağlanması ve kalıcı barışın sağlanması için çağrıda bulunduğunu belirtti. Türkiye’nin siyasi saldırılara ve karalamalara rağmen üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini ve gerçekleri söylemeye devam edeceğini ifade etti.