İsrail Askeri Filistinlilerle Alay Etti

featured

İsrail askeri, El-Ezher Üniversitesi’ni bombaladıktan sonra Filistinlilerle alay etti

İsrail askerlerinin çektiği ve sosyal medyada paylaşılan bir videoya göre, bir İsrail askeri Gazze Şeridi’ndeki El-Ezher Üniversitesi’nin yıkıntıları arasında Filistinlilerle alay etti. Görüntülerde, askerin “Gazze’de neden eğitim yok diyenlere. Onları bombaladık. Bu çok kötü. Bu şekilde artık asla mühendis olamayacaksınız.” şeklindeki sözleri yer alıyor. Bu video sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

İsrail askerleri Gazze’de sivillerin evlerini şarkı söyleyerek yıkmıştı

İsrail askerleri daha önce de Gazze Şeridi’nde, Han Yunus kentinde Filistinli sivillere ait binaları buldozerlerle yıkarken şarkılar söyleyerek eğlenmişlerdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, askerler evleri yıkarken Filistinlilerle alay ederek şarkılar söylüyorlardı. Bu görüntüler de büyük tepki topladı.

Sosyal medya tepki gösterdi

Sosyal medyada paylaşılan bu videolar, kullanıcılar arasında büyük öfke ve tepkilere sebep oldu. İnsan hakları savunucuları, İsrail askerlerinin bu tür hareketlerini kınayarak Filistinlilerin maruz kaldığı zulmü dile getirdi. Bu olaylar, İsrail-Filistin çatışmasının büyük bir sorun olduğunu bir kez daha gösterdi.