İstanbul Concept Gallery’de Aşk Festivali Başlıyor

featured

Halka Açık Sergiler, Performanslar ve Özel Etkinliklerle Festival 28 Şubat’a Kadar Devam Edecek

İstanbul Concept Gallery’de gerçekleştirilen festival, 28 Şubat’a kadar halka açık sergiler, performanslar, özel etkinlikler ve sosyal projeler düzenleyecek. Festival, geçen 15 yılda 110’dan fazla etkinlik, 10 binden fazla eser ve tasarım ile binlerce kültür sanat profesyoneline ev sahipliği yapmıştır ve bugüne kadar toplam 10 milyon kişiye ulaşmıştır.

Aşk Kavramının İtibarını İade Etme Amacıyla Düzenlenen Festival

Festival küratörü Işık Gençoğlu, içi boşaltılan ‘aşk’ kavramının itibarını iade etme fikriyle bu festivali düzenlediklerini belirtmiştir. Aşkı anlatmak için kalp sembolünü kullanmadıklarının altını çizen Gençoğlu, en doğru cümlelerin aşk öğesi ile kurulduğuna inanıp, insanları bu yolla sanata yaklaştırma, toplumsal bilinci artırma ve iyiliğe özendirme amacıyla hareket ettiklerini söylemiştir. Festival, Sevgililer Günü’nü kapsayacak şekilde ancak 14 Şubat’ı kutlamadan aşka inananları bir araya getirip sanat ve tasarım aracılığıyla dünyaya barış çağrısı yapmayı hedeflemektedir.

Işık Gençoğlu, dünyanın bu festivale ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, hepimizin sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı olduğunu söylemiştir. Aşkın, statü, cinsiyet, ırk ve dil ayrımı olmaksızın zaman ve mekandan bağımsız yaşayabilen ve daima var olan tek duygu olduğunu da eklemiştir.

Dolu Dolu Bir Festival Programı

Festival kapsamında ‘Masal mı? Gerçek mi?’ sergisinin yanı sıra Yunan sanatçı Nikolakopoulou Papadimitriou’nun 9 Şubat saat 20.00’de İstanbul Concept Studio’da vereceği konser, 10 Şubat saat 20.00’de Soho House’da gösterilecek olan ‘Ayna Ayna’ filmi ve 11 Şubat saat 11.00’de ödüllü şef Çiğdem Seferoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ‘Aşkın Damakta Kalan Tadı’ başlıklı etkinlik festival programında yer almaktadır.

Aşk Festivali, sanat ve tasarım aracılığıyla insanları bir araya getirerek aşkın gücünü ve evrenselliğini kutlamayı amaçlamaktadır. Herkesin festivalde yer alması beklenmektedir.