İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Spor Kulübü’nden Çifte Başarı

featured

Öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra spor, sanat ve bilim alanlarındaki gelişimlerini de destekleyen İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, Spor Kulübü ile katıldığı farklı yaş grupları ve alanlardaki müsabakalarda elde ettikleri madalyalarla başarılarını taçlandırdı. 1-2-3 Temmuz Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda gerçekleşen İBB Su Sporları Festivali’ne katılan İTÜ GVO Spor Kulübü’nün başarılı triathletleri, 250 sporcunun mücadele ettiği festivaldeki Aquathlon müsabakalarında farklı yaş grupları ve genel klasmanda altın, gümüş ve bronz madalya kazanarak dereceye girdi.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nın minik yüzücüleri ise 1-2 Temmuz tarihlerinde, 13 kulüp ve 200’e yakın sporcunun katılımıyla Heybeliada Su Sporları Kulübü’nde gerçekleştirilen İstanbul İli 7-8 Yaş Yaza Merhaba ve 9 Yaş Kabotaj Bayramı Müsabakası’nda kazandıkları 4 altın, 7 gümüş ve 5 bronz madalya olmak üzere toplamda 16 madalya ailelerini ve antrenörlerini gururlandırdı.

‘’Sporun özellikle ergenlik döneminde stres yönetimine ve sağlıklı arkadaşlık ilişkileri kurulmasına da olumlu katkıları var’’

“Hedefimiz okulumuz öğrencilerinin başarılarıyla örnek olarak, her yaştaki öğrenciye su sporlarını sevdirmek ve akademik çalışmalarını sporun verdiği disiplinle desteklemek” diyen İTÜ GVO Spor Kulübü Başkanı Nevzat Özkök; sporun özellikle ergenlik döneminde stres yönetimine ve sağlıklı arkadaşlık ilişkileri kurulmasına da olumlu katkıları olduğunun altını çizdi.

 

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Hakkında

“Ana Kucağından İTÜ’ye” sloganı ile eğitim veren İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak; sürekli yenilenen ve geliştirilen eğitim programları ile akademik yönden araştıran, sorgulayan bireyler yetiştirmektedir. Öğrencilerin eğitimleri boyunca akademik programla bütünleşmiş sanatsal, sportif ve sosyal etkinlikler sayesinde çok yönlü bir gelişim çizgisine sahip olması hedeflenmektedir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim veren İTÜ GVO çatısı altında İstanbul’da Maslak ve Beylerbeyi’ndeki kampüslerin yanı sıra, İzmir Gaziemir’de franchising sözleşmesiyle faaliyet gösteren bir kampüs bulunmaktadır. Okulun Beylerbeyi Yerleşkesi’nde diğer okulların öğrencilerinin de yararlanabileceği 28 haftalık Mini Konservatuvar “Erken Müzik Eğitimi” sertifika programı mevcuttur.