Kaçak Çay Anavatanı 

Anavatanı Sri Lanka olan kaçak çay ülkemizde ve dünyada sıklıkla tüketilen ve sevilen bir içecektir.

featured

Anavatanı Sri Lanka olan kaçak çay ülkemizde ve dünyada sıklıkla tüketilen ve sevilen bir içecektir. Kaçak çay aromatik tadı  ve faydaları ile vazgeçilmez içecekler arasında yerini almıştır. Yetişme koşulları nedeni ile lezzeti ve kokusu mükemmel olan Mahbuba kaçak çayın şekersiz olarak içimi daha yumuşaktır. Kaçak çayın deniz seviyesinde yetişen türlerinin yaprakları deniz seviyesinden yüksekte yetişenlere göre daha küçük olduğu gözlemlenir.

Kaçak Çay Nerede Yetişir? 

Kaçak çay ​​​ana yurdu olan Sri Lanka’nın dışında dünyanın birçok yerinde de yetişen bir bitkidir. Dünyanın her yerinde kolay bir şekilde bulunabilen kaçak çay  diğer çaylara oranla daha iri yapraklı bir üründür. Kaçak çayı demlerken demleme yöntemine dikkat etmek gereklidir. Çünkü çayın demlenme şekli çayın lezzetini ortaya çıkaran en önemli unsurdur. Kaçak çayı demlerken porselen ya da cam demlik kullanmak çayın lezzeti için önemlidir.

Bununla birlikte çayınızı demlerken taze kaynamış içme suyu kullanmalısınız. Kaynatmış olduğunuz suyu demliğinize döktükten sonra 15 ya da 20 dakika demlenmesini beklemek gerekir. Böylece çayınızın rengi ve lezzeti çok daha güzel olur. Mahbuba  kaçak çay fiyatları markadan markaya göre farklılık gösterebilir. Ancak kaçak çaylar oldukça makul fiyatlar ile satılan ürünlerdir. Bu ürünleri online sitelerden kolaylıkla bulabileceğiniz gibi süpermarket, aktar gibi yerlerde de bulup satın alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.mahbubamarket.com/en-cok-tercih-edilen-mahbuba-tea-cay-urunleri