Kimler Bebek Salıncağını Tercih Etmeli?

Bebeği olan her birey bebek salıncağını tercih edebilir. Bebek salıncakları sayesinde 6 aylık,12 aylık ve üzerinde olan bebekleriniz konforlu bir zaman geçirirler.

featured

Bebeği olan her birey bebek salıncağını tercih edebilir. Bebek salıncakları sayesinde 6 aylık,12 aylık ve üzerinde olan bebekleriniz konforlu bir zaman geçirirler. Ayrıca tavana asmak için özel kulpları vardır. Bebekler evde kaldıkları zamanlar çok fazla sıkılabilirler. Özellikle yoğun sıcaklarda ve çok soğuk havalarda parka çıkma imkanları azdır.

Bebek salıncağı ile çocukların sallanma istekleri giderilmiş olur. Hem bebekler hem de anneleri keyifli zaman geçirirler. Bebeklerin ve annelerin dünyaları eğlenceli zaman geçirmektir. Bebek salıncakları bu isteklerin doyurulmasına yardımcı olur. Bebek salıncağının kullanılması ve montajı çok kolaydır. Salıncağın kendisine ait kulpları asma tavana tutturulur. Sağlam bir şekilde tutturulduğundan emin olduktan sonra bebeği sallamak çok kolaydır.

Bebek Salıncağının Pratikliği

Salıncak pratik bir işleve sahiptir. Bebek güvenlik ve emniyet kemeri bağlandıktan sonra annesinin desteği ile saatler boyunca sallanabilir. Gaz sancısından uyumak istemeyen bebekler, salıncak sayesinde rahatça uyuyabilirler. Bir salıncakta bulunması gereken en önemli bölüm güvenlik kilidinin var olmasıdır.

Güvenlik kilidi bebeğin gün boyu sallanırken düşmesine engel olur. Salıncak katlanabilir özelliğe sahip olduğu için ,istenildiği zaman ihtiyaç olmadığı anlarda rahatlık ile katlanabilir. Bebeklerin sallanarak uyutulması geçmiş tarihlerden gelen kültürel bir mirastır. Anneler ancak çocuklarını sallayarak uyutabiliyor. Çünkü 1000 yıllık içinde hep bu şekilde olmuştur. Doğal olarak, salıncakların bebeklerin dünyalarında önemi büyüktür. Bebekler için önemli olan salıncakları satın almak günlük yaşamı kolay kılar.

Bebek Salıncağı Nerelerde Kullanılır?

Tavan salıncağı pikniklerde, evlerde ve birden fazla alternatif bütün alanlar içerisinde kullanımı uygundur. Salıncakların ipleri sağlamdır. Bebekler narin ve hassas yapıya sahip oldukları için, oluşabilecek riske karşı koruma önlemleri alınmıştır. Bebeklerin sallanmaları gelişimlerinin olumlu taraflarını oluşturuyor. Örneğin bebek sallanırken psikolojik açıdan kendisini dengede kalma ve odaklanma dikkatinde hissediyor.

Gece uyuma konusunda zorluk çeken bebekler kolik sancılar çekebiliyor. Salıncağın aktif olarak ileri ve geri sallanması sonucunda ,bebeklerde meydana gelen kolik sancılar azalmaya başlar. Bebeğin düşmemesi için dikkatli sallanılması gerekebilir. Çünkü bebekler bir yetişkine oranla çok daha hızlı refleksif hareket kapasitesine sahiptir. Zamanın büyük çoğunluğu içinde bebek uyutmak salıncak ile konforludur.

Salıncak Satın Almanın Bebek Uykusuna Katkısı

Salıncak almak bebeğin düzenli olarak uyumasını ve vücudunda prolaktin hormonunun salgılanmasına destek oluyor. Bu sayede bebeklerin gelişim ve değişim temelleri sağlam atılıyor.  6 noktalı emniyet kemeri, kademeli olmak üzere ayarlanan sırt destekleri ve ortopedik oturma süngeri vardır. Bebekler, vücutları rahatladığı için kendilerini uykuya bırakırlar.

Ayrıca salıncağın önünde bir adet suluk ve mama tepsisi için alan vardır. Bebek yemek yemek istediği zaman salıncağını tıpkı bir sandalye gibi kullanarak mama yiyebilir. Alev ihtimalini geciktiren bir kumaş yapısına sahiptir. Bebek uyuduğu andan itibaren başını koyabileceği destek ünitesi vardır. Salıncak görünüm olarak şık ve kullanılabilir düzene sahiptir.