Kuşlar, Kepçenin Hidrolik Tankına Yuva Yaptı

Erzurum'da beton santraline ait kepçenin hidrolik tankı kuş yuvası oldu. 3 yıldır kuşlara yuva olan tankla ilgili açıklamalarda bulunan operatör, "Anne kuş bölgeden fazla uzaklaşmıyor, 5 yavrusu var. Onlara çok alıştım" ifadelerini kullandı.

featured

Erzurum’da beton santraline ait kepçenin hidrolik tankı kuş yuvası oldu. 3 yıldır kuşlara yuva olan tankla ilgili açıklamalarda bulunan operatör, “Anne kuş bölgeden fazla uzaklaşmıyor, 5 yavrusu var. Onlara çok alıştım” ifadelerini kullandı.

Oltu ilçesindeki beton santralinde operatörlüğünü Remzi Öztürk’ün yaptığı kepçenin hidrolik tankı 3 yıldır kuşlar tarafından yuva olarak kullanılıyor. Havaların ısınmasıyla birlikte akkuyruk sallayan kuşu, hidroliği yuvaya dönüştü.

ANNE KUŞ HİDROLİKTEN FAZLA AYRILMIYOR

Anne kuş, 5 yavrusu bulunan hidrolikten fazla uzaklaşmıyor. 5 yavrunun bulunduğu iş makinesini santral dışına çıkarmayan operatör Remzi Öztürk, “Anne kuş, sürekli kepçeyi takip ediyor. Yakın mesafelerde aracı takip ediyor. Yavru kuşların sağlık durumları çok iyi. Her geçen gün biraz daha büyüyorlar. Onlara çok alıştım. Uçup giderlerse buruk bir sevinç yaşayacağım” dedi.

ANNEYİ GÖRÜNCE ÇALIŞMAYI DURDURUYOLAR

5 yavru bulunan iş makinesini santralin dışına çıkarmayan operatör Remzi Öztürk, yiyecek getiren anne kuşu görünce çalışmasını durduruyor.