Meteoroloji Tarih Verdi! İstanbul’a Pazar Günü Kar Geliyor

featured

İstanbul’da hafta sonu meydana gelen şiddetli yağışlar ve fırtına sonrasında yüksek kesimlerde kısa süreli kar yağışı yaşandı. Kar yağışı, 2016 yılından bu yana kasım ayında görülen ilk kar yağışı olarak kayıtlara geçti. Ancak kısa süren kar yağışının ardından İstanbul’da sıcaklıklar tekrar mevsim normallerine dönmeye başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahmin raporuna göre, İstanbul’da pazar günü yeniden kar yağışı bekleniyor. Özellikle yüksek kesimlerde kar yağışının etkili olması tahmin ediliyor. Bu durum İstanbulluları heyecanlandırdı. Ancak pazar gününe kadar şehirde yağışlı hava etkili olmaya devam edecek.

Çarşamba gününden itibaren sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkması beklenirken, pazar günü yeniden kar yağışı İstanbul’u beyaza bürüyecek. Gelecek haftanın başlarında ise sıcaklıkların artması öngörülüyor.

Dün sabah saatlerinde İstanbul Çatalca’da etkili olan kar yağışı, TEM otoyolunun bir kısmını ve yol kenarındaki yeşil alanları beyaz örtüyle kapladı. Ayrıca Ümraniye, Beykoz, Çekmeköy, Üsküdar ve Kartal gibi bölgelerin yüksek kesimlerinde de kar yağışı gözlendi. Kar yağışıyla birlikte şehirde kısa süreli ulaşım sorunları yaşandı.